LŠ (U19) - Silne ''Tobdžije'', sigurni Real, nemoćni Juve i Liverpul

• 01. oktobar 2014.

• 18:03

Tokom popodneva odigrane su i preostale utakmice drugog kola Lige šampiona za igrače do 19 godina.

Danas su na programu bile utakmice u Grupama A do D, a najubedljivije su bile mlade nade Arsenala. ''Tobdžije'' su na svom terenu savladale Galatasaraj sa 5-1, posle sjajne igre tokom drugom poluvremena, kada su domaći postigli čak četiri pogotka.

Zelalem je u finišu prvog poluvremena doveo Arsenal u vođstvo, a u nastavku su seriju golova nastavili Hajnds, Džonson, Ivobi i Krouli iz penala, dok je počasni gol za goste postigao Kopuz u nadoknadi vremena.

U Grupi A, pažnju je privukao poraz Juventusa u Madridu, gde je Atletiko slavio golom Nunjeza u 29. minutu.

Poražen je i Liverpul u Grupi B, na gostovanju Bazelu. Švajcarci su slavili sa 3-2, iako su gosti imali vođstvo od 2-1, sve do 86. minuta utakmice. U istoj grupi, Real nije dozvolio iznenađenje na gostovanju Ludogorecu. Kraljevski klub je slavio sa 3-0 (Sedres u prvom i Laco dva puta u drugom poluvremenu).