LŠ - Tadićeva dva nedovoljna za prvo mesto, Fekir majstorijom poslao Lion u 1/8 finala!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 12. decembar 2018.

• 22:57

Fantastična utakmica u Amsterdamu, Fekir doneo Lionu plasman u osminu finala. Juventus i Mančester junajted poraženi u nebitnim utakmicama.

Grupa E

Ajaks-Bajern 3:3
Benfika-AEK 1:0

U ovoj grupi se sve znalo osim ko će biti prvi u grupi i imati "lakšeg" protivnika u narednoj fazi takmičenja.

Ajaks i Bajern su ranije obezbedili plasman u osminu finala Lige šampiona, znalo se i da će Benfika u Ligu Evrope, a AEK završiti takmičenje, pa smo donekle i razočarani utakmicom u Lisabonu koja je završena sa samo jednim golom.

Grimaldo je strelac jedinog gola u 87. minutu.

Uroš Ćosić jedini starter od Srba danas, odigrao je svih 90 minuta za AEK, a na drugoj strani Živković je dobio šansu u 35. minutu utakmice kada je zamenio povređenog Silvu.

Zanimljivije je bilo u meču Ajaksa i Bajerna, domaćinu je bila potrebna pobeda kako bi se plasirao u narednu fazu kao prvi, na kraju je i došao do nje. Gosti su poveli golom Levandovskog u 13. minutu utakmice, da bi Ajaks izjednačio golom Dušana Tadića u 61. minutu. Ajaks je od 67. minuta igrao sa igračem manje zbog grubog prekršaja Vobera, ali samo 7 minuta pošto je Miler takođe dobio crveni karton.

U 81. minutu penal, Dušan Tadić preuzima odgovornost i iz penala donosi veliku prednost Ajaksu. Nije bio kraj.

U 87. minutu penal za Bajern, Levandovski šutira u sam ugao, Onana je otišao na drugu stranu, Bavarci su uspeli da sačuvaju prvo mesto u grupi.

Preokret nije bio potpun, a da bude tako pobrinuo se fudbaler za koga su mnogi pričali da razmišlja i da završi karijeru u svojoj 22. godini. Kingsli Koman je preuzeo odgovornost na sebe, šutirao je snažno u sam ugao, 2:3!

Ni tad nije bio kraj. Ajaks je izjednačio na 3:3 preko Taljiafika, ali domaći više nisu imali snage za totalni preokret.

Grupa F

Mančester siti-Hofenhajm 2:1
Šahtjor-Lion 1:1

Ovde je bilo dosta toga nepoznato, znali smo samo da će Mančester siti u narednu fazu i da Hofenhajm neće.

Mančester siti je dočekao upravo Hofenhajm u uzbudljivom duelu, gosti su poveli preko Kramarića iz penala, ali su primili gol u najgorem mogućem momentu po njih, u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena kada je Sane postigao gol.

Isti igrač je doneo pobedu Mančester sitiju u 61. minutu utakmice.

U direktnom duelu za prolazak u osminu finala i bonus od UEFA od 9,5 miliona evra igrali su Šahtjor i Lion u Ukrajini, a pobednika nije bilo što je značilo da će Lion u osminu finala.

Domaći su došli do prednosti u 22. minutu, veliku radost im je doneo Moraeš nakon asistencije Ismailija sa leve strane, a njihova radost je trajala sve do 65. minuta kada je Lion uspeo da izjednači. Fekirova majstorija za 1:1!

Utakmica se igrala u lošim uslovima, sneg je padao čitavih 90 minuta.

Grupa H

Valensija-Mančester junajted 2:1
Jang Bojs-Juventus 2:1

U utakmicama koje nisu imale nikakav takmičarski značaj timovi koji nisu favoriti su bili bolji, s tim što je Jang Bojs umalo ispustio veliku prednost.

Jang Bojs je savladao Juventus, bilo je 2:1, izgledala je ekipa Masimilijana Alegrija nezainteresovano danas, a prednost domaćinima doneo je Oaro sa dva gola, u 30. iz penala i u 68. nakon asistencije Ngamelua.

Do gola je Juventus stigao u 80. minutu kada je Kristijano Ronaldo asistirao Paulu Dibali.

U drugom meču Valensija je dočekala večeras slabašni Junajted i slavila je sa 2:0. Soler je u 17. minutu doneo prednost domaćinima, na drugoj strani je neverovatnu šansu propustio Pol Pogba, da bi 2:0 za Valensiju postavio Fil Džons autogolom u 47. minutu.

Junajted se nije predavao, preko Rašforda u 87. minutu su stigli do smanjenja rezultata, ali je to bilo sve od njih za večeras.