Posle večerašnjih mečeva poslednjeg, šestog kola, poznat je konačan rasplet u grupama A do D u Ligi šampiona.

Grupa A:
PSŽ - Ludogorec 2:2
Bazel - Arsenal 1:4

Veliko iznenađenje u Parizu, gde je domaći Pari Sen Žermen prokockao prvo mesto u grupi!

Bugarski Ludogorec je večeras napravio veliko iznenađenje na Parku prinčeva, gde je bio na pragu pobede, a na kraju je ''otkinuo'' dva boda ''Svecima'', na radost i svojih i navijača Arsenala. Bugarski šampion je tako overio plasman u ''evropsko proleće'', ali u Ligi Evrope.

Iznenađenje je najavio Misidžan u 15. minutu, Kavani je ''makazicama'' u 61. minutu poravnao rezultat, ali je samo osam minuta kasnije Vanderson na asistenciju Kafua vratio prednost gostima iz Bugarske!

Ipak, u samom finišu meča, Di Marija je PSŽ-u doneo izjednačenje, za konačnih 2:2, nedovoljnih za čelo tabele.

Golovi OVDE.

U Bazelu, ''igra mačke i miša'', u režiji trostrukog strelca za ''Tobdžije'' Lukasa Pereza. On je mrežu Bazela tresao u osmom, 16. i 47. minutu, Ivobi je potom u 54. postigao i četvrti gol za Arsenal, a poraz domaćeg tima ublažio je Dumbija u 78. minutu.

Arsenalovi golovi OVDE.

Tabela: Arsenal 14, PSŽ 12, Ludogorec 3, Bazel 2 boda.

Grupa B:
Benfika - Napoli 1:2
Dinamo - Bešiktaš 6:0

Ova grupa je pre večerašnjih mečeva izgledala kao najzanimljivija, jer su tri ekipe imale šansu za plasman u osminu finala Lige šampiona, ali iz te trke Bešiktaš je ispao već posle prvog poluvremena, tačnije svog katastrofalnog poluvremena u Kijevu.

Naime, već posle prvih 45 minuta Dinamo je vodio sa 4:0 i tako otpisao turskog predstavnika iz trke za opstanak u Ligi šampiona. U nastavku je poraz Bešiktaša postao još ubedljiviji, primili su još dva gola, a da sve po njih bude još gore, meč su završili bez isključenih Beka i Abubakara.

Nažalost, naš Duško Tošić se utopio u sivilo gostujuće ekipe, kojoj bi uteha moglo da bude treće mesto i plasman u Ligu Evrope u nastavku sezone.

Za to vreme, Benfika i Napoli su u Lisabonu vodili direktnu borbu za prvo mesto u grupi, a dobili su je Napolitanci rezultatom 2:1.

Neizvesnost je trajala do 60. minuta, kada je Kaljehon postigao vodeći gol za Napoli, a devetnaest minuta kasnije Mertens je rešio sve dileme i na ovoj utakmici i u ovoj grupi - 0:2.

Benfika je u 87. minutu golom Himeneza smanjila na 2:1, ali više od toga nije mogla.

A kakav rekord je u ovom meču postavio naš Ljubomir Fejsa pročitajte OVDE.

Tabela: Napoli 11, Benfika 8, Bešiktaš 7, Dinamo Kijev 5.

Grupa C:

Barselona - Menhengladbah 4:0
Mančester Siti - Seltik 1:1

Bez mnogo uzbuđenja večeras u Grupi C, iako je Seltik uspeo da napravi iznenađenje na gostovanju Mančester Sitiju.

Tim iz Glazgova, poslednjeplasirani u grupi, poveo je već u četvrtom minutu golom Robertsa, da bi samo četiri minuta kasnije Ihenačo izjednačio na 1:1.

Za to vreme, Barsa je ''zgazila'' goste iz Menhengladbaha i ispratila ih sa četiri lopte u mreži.

Leo Mesi je postigao vodeći gol u 16. minutu, a drugo poluvreme obeležio je raspucani Arda Turan, koji je upisao het-trik u periodu od 50. do 67. minuta - 4:0!

Barsa je ovim trijumfom overila prvo mesto u grupi, Siti je drugi, a u Ligu Evrope ide Menhengladbah.

Tabela: Barselona 15, Mančester Siti 9, Menhengladbah 5, Seltik 3
.

Grupa D:
Bajern - Atletiko 1:0
PSV - Rostov 0:0

U Grupi D večeras i najmanje golova i najmanje neizvesnosti. Atletiko je još ranije obezbedio prvo mesto u grupi, pa mu ni večerašnji poraz od Bajerna u Minhenu nije pokvario plasman.

Gol odluke na ovoj utakmici postigao je Levandovski u prvom poluvremenu, za konačnih 1:0 u korist Bajerna.

Bavarci su, dakle kao drugoplasirani otišli u osminu finala, a u Ligu Evrope će trećeplasirani Rostov, koji je večeras igrao bez golova u Ajndhovenu protiv poslednjeplasiranog PSV-a.

Tabela: Atletiko 15, Bajern 12, Rostov 5, PSV 2 boda.