Zanimljivi mečevi Lige šampiona u grupama A, B, C i D, u derbiju slavlje Barselone, sigurne pobede Mančestera, Čelsija, pobede Bajerna i Sportinga...

LŠ - Strašni
Grupa A

Mančester junajted je uspeo da upiše prva tri boda i da se izdvoji na čelu tabele nakon pobede protiv ekipe Bazela koja je bila rutinska.

Bolji su bili domaći fudbaleri koje je danas predvodio Pol Pogba kao kapiten, ali koji je morao van terena nakon samo 19 minuta, radi se o povredi zadnje lože.

Njega je zamenio Felaini, i upravo je on doneo prednost "Đavolima". Tekla je akcija preko Janga po desnoj strani, Englez je uputio centaršut Belgijancu koji je bio najviši u skoku za 1:0.

Početkom drugog poluvremena je sve bilo rešeno, Romelu Lukaku je nakon asistencije Blinda doneo domaćima 2:0, da bi Rašford pred kraj postavio konačnih 3:0.

Igrao je naš Nemanja Matić od starta utakmice.

U drugom meču su se sastali Benfika i CSKA iz Moskve, a na kraju su gosti slavili sa 1:2.

Prvi gol smo videli u 50. minutu, Andrija Živković koji je danas počeo utakmicu od samog starta, asistirao je Seferoviću koji je poslao loptu iza leđa Akinfejevu koji ponovo prima gol u Ligi šampiona.

Ipak, samo 13 minuta kasnije dosuđen je penal za CSKA, a Vitinjo je bio siguran izvođač za 1:1. Nije to bilo sve od gostiju koji su bili očigledno spremniji za ovaj meč, u 71. minutu Zamaletdinov je uspeo da postigne novi gol za konačnu pobedu gostiju.

Mančester junajted - Bazel 3:0
Benfika - CSKA 1:2

Grupa B

U okviru grupe B dve ekipe su se odmah izdvojile, a to su Bajern i PSŽ.

Parižani su pobedili Seltik u gostima, rešili su pitanje pobednika već nakon 45 minuta igre kada je bilo 0:3.

Zanimljivo, Kilijan Mbape koji je večeras bio starter je postao jedini fudbaler u istoriji koji je kao tinejdžer postizao golove u LŠ za dva kluba, Monako i PSŽ.

Nejmar je doveo goste u prednost, upravo je Mbape povisio na 2:0 nakon smešne reakcije Kavanija, a onda je i Kavani postigao gol iz kaznenog udarca za 0:3. Drugo poluvreme je bilo samo odrađivanje posla, a PSŽ je stigao do još dva gola i to preko Lustiga (AG) i Kavanija. PSŽ sa tri boda putuje nazad u Pariz.

U drugom meču Bajern je stigao do pobede protiv Anderlehta, iako ni sada nisu pružili preterano dobru partiju.

Bajern je došao do prednosti golom Levandovskog iz penala, Kums je prethodno dobio crveni karton u 11. minutu, pa je Bajern imao i igrača više do kraja utakmice.

U drugom poluvremenu je Alkantara uspeo da povisi na 2:0 i da tako reši pitanje pobednika, a konačnih 3:0 postavio je Kimih.

Seltik - PSŽ 0:5
Bajern - Anderleht 3:0

Grupa C

Čelsi se izdvojio nakon prvog kola na čelu, pobedili su Karabag kao što se i očekivalo i to veoma ubedljivo, sa 6:0.

Pedro je doveo domaće u prednost, Zapakosta je na svom debiju u LŠ uspeo da povisi neverovatnim udarcem sa desne strane u bliži ugao golmana gostijju, a onda je i Aspilikueta početkom drugog poluvremena doneo prednost Čelsiju od 3:0.

Bakajoko je nastavio teror, Bačuaji takođe sa dva gola za konačnih 6:0.

Roma i Atletiko Madrid su odigrali miroljubivih 0:0, iako su obe ekipe imale par dobrih prilika za gol. Domaći su bili bolji u prvom, gosti u drugom poluvremenu, pa je rezultat na kraju ovog meča realan. Atletiko je propustio kolosalnu šansu preko Saula koji je sa 2 metra pogodio stativu na samom kraju utakmice.

Aleksandar Kolarov je odigrao svih 90 minuta.

Čelsi - Karabag 6:0
Roma - Atletiko 0:0

Grupa D

Olimpijakos je doživeo debakl na svom terenu od Sportinga. Domaći su se nadali da mogu do prvih bodova, ali su njihovi snovi ugašeni već nakon 45 minuta igre kada je bilo 0:3.

Dumbija je već nakon 2 minuta iskoristio istrčavanje golmana domaćih i glavom doveo goste u prednost, a Martins i Fernandeš su iskoristili slabu odbranu Olimpijakosa i doneli veliku prednost Sportingu.

Domaći su preko Parda koji je postigao dva gola uspeli samo da ublaže poraz. Uroš Đurđević je bio starter, ali je odigrao 66 minuta, a Saša Zdjelar je takođe igrao, od 45. minuta.

Barselona je u drugom meču nadigrala Juventus. U najvećem derbiju prvog kola Juventus je bio nešto bolji rival u prvih pola sata igre, ali je onda Barselona preuzela kontrolu nad utakmicom.

Veliki udarac gosti su doživeli kada je Mesi nakon duplog pasa sa Suarezom uspeo da postigne gol za 1:0, a u 56. minutu je Rakitić upravo nakon prodora i udarca Mesija uspeo da iskoristi odbitak i da povisi na 2:0.

Konačan rezultat postavlja Leo Mesi nakon asistencije Inijeste u 69. minutu.

Barselona - Juventus 3:0
Olimpijakos - Sporting 2:3