LŠ - Srbi obeležili dan, Svilar negativno i Kolarov pozitivno!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 18. oktobar 2017.

• 22:40

Srbi su danas bili u centru pažnje, Kolarov je postigao sjajan gol, Mile Svilar je krivac što Benfika nije uzela bod Mančester junajtedu.

Grupa A

Mančester junajted je stigao do pobede protiv Benfike od 1:0, a krivac za jedini gol danas je mladi Mile Svilar. On je najmlađi golman ikada u Ligi šampiona, ali je danas pogrešio nakon udarca Markusa Rašforda, uhvatio je loptu i sa njom ušao u gol.

Gol pogledajte OVDE.

Pored Svilara, danas je Fejsa odigrao čitav meč, igrao je i Andrija Živković od 59. minuta. Na drugoj strani, Nemanja Matić od starta na terenu.

Bazel je došao do zlata vredna tri boda na gostovanju ekipi CSKA iz Moskve.

Nakon prvog poluvremena Bazel je bio bolji rival, imali su više poseda i više udaraca ka golu protivnika, a Džaka je uspeo da savlada Akinfejeva za 1:0 u 29. minutu. Uzeo je loptu, sa njom prešao veliki deo terena, opalio sa 20-25 metara i savladao ruskog golmana.

Konačnih 0:2 postavlja Oberlin u nadoknadi vremena.

Grupa B

Anderleht i Seltik nisu dorasli rivali Bajernu i PSŽ-u. To se dokazalo u prvom kolu, to smo videli na delu i danas.

PSŽ je kao gost slavio protiv Anderlehta. Već nakon 3 minuta igre domaći su poklekli, Kilijan Mbape je postigao sjajan gol, skoro je to bilo iz mrtvog ugla. U nastavku se domaćin dobro držao, ali je Kavani u 44. minutu postigao novi gol. Nejmar je šutirao, golman Anderlehta samo odbio loptu do Mbapea koji glavom upošljava Kavanija za 0:2.

Kako sve to da prođe bez Nejmara? Upisao se i on, igrao se 66. minut, pogodio je iz slobodnog udarca.

Konačnih 0:4 postavlja Di Marija u nadoknadi vremena.

Bajern je takođe imao lak zadatak, Seltik nije dorastao rival što se pokazalo u današnjoj utakmici.

Tomas Miler je prvo uradio ono što najbolje zna da radi, sačekao odbitak i sa par metara smestio loptu u mrežu. Izgleda da će ga Hejnkes oporaviti i da će biti pravi na Svetskom prvenstvu gde bi mogao da poobara silne rekorde ako se pojavi.

Koman je prošao kao brzi voz u 29. minutu, Kimih je dočekao loptu na drugoj stativi, uspeo da pogodi suprotan ugao za 2:0.

U 51. minutu novi gol, Roben je izveo korner, najviši u skoku Mats Humels, 3:0.

Grupa C

Od 18 časova su igrali Atletiko Madrid i Karabag u Azerbejdžanu, a golova nije bilo, što predstavlja veliki problem Madriđanima.

Sa druge strane, igrali su Čelsi i Roma, bio je to derbi, Čelsi je vodio sa 2:0, ali...

David Luiz je uspeo da postigne fenomenalan gol sa 20-ak metara, kasnije je uspeo i Eden Azar u 37. minutu nakon udarca Morate da postigne gol.

Mislilo se da će Čelsi uspeti da stigne do pobede, ali je onda na scenu stupio Aleksandar Kolarov, postigao je fenomenalan gol za 2:1 pred kraj prvog dela igre.

Gol srpskog reprezentativca pogledajte OVDE.

U nastavku, Edin Džeko uspeva da izjednači u 64. minutu, bio je to fantastičan pas Federika Facija, Džeko je levicom uspeo da postigne novi gol u 64. minutu.

Samo šest minuta kasnije, Kolarov izvodi slobodan udarac, naleće Džeko glavom - 2:3!

Mislili ste da je kraj? Ne, ne da se tako lako Antonio Konte. Pedro upućuje centaršut, Azar je na mestu, glavom postiže gol za 3:3.

Grupa D

Juventus je gubio od Sportinga od 12. minuta, Aleks Sandro je postigao autogol, ali je onda krenuo u ofanzivu. Kedira i Mandžukić su pretili, a onda je Pjanić uspeo da savlada protivničkog golmana, sjajno je izveo slobodan udarac za 1:1.

Domaćin je imao šanse, napadao je, i konačno pobedio golom u 84. minutu. Strelac je bio Mandžukić nakon centaršuta sa leve strane Daglasa Košte koji je tek ušao na teren.

Barselona je uspela da savlada Olimpijakos, nije bilo problema čak i nakon što je Pike dobio crveni karton u prvom poluvremenu.

Nikolau je autogolom doveo domaće u prednost, a Pike je mogao da ga duplira da nije rukom ubacio loptu u mrežu. Umesto gola, dobio je drugi žuti karton, odmah je morao van terena.

Mesi u 61. i Dinj tri minuta kasnije su rešili pitanje pobednika, a pobedu Barse je ublažio Nikolau. Igrali su Saša Zdjelar i Uroš Đurđević, prvi je igrao čitav meč, drugi od 55. minuta.

Juventus - Sporting 2:1
Barselona - Olimpijakos 3:1