LŠ - Spektakl u Glazgovu, preokreti Barse i PSŽ-a, sjajni Atletiko, ''Tobdžije'' lako!

• 28. septembar 2016.

• 22:38

Prelepo fudbalsko veče priredili su nam učesnici Lige šampiona u grupama od A do D. Mnogo golova, preokreta, uzbuđenja, majstorija, ali i promašenih penala...

Grupa A

Ludogorec - PSŽ 1:3

Ekipa Ludogoreca, koju smo svi dobro upoznali u kvalifikacijama, kroz dvomeč sa Crvenom zvezdom, večeras pred svojim navijačima je sjajno započela meč sa favorizovanim Pari Sen Žermenom.

Domaćin je poveo u 16. minutu, lepim golom Natanijela iz slobodnog udarca. Gađao je, i pogodio, donji levi ugao gola golmana Areole koji ništa tu nije mogao - 1:0.

Ipak, tim iz razgrada nije uspeo da ovu prednost i sačuva do kraja prvog poluvremena, pošto je Matuidi u 41. minutu izjednačio na 1:1.

A posle samo sedam minuta igre u nastavku, usledio je potpuni preokret. Slobodan udarac je odlično izveo Di Marija, a na njegov centaršut je još bolje reagovao Kavani koji je umakao svojim čuvarima i udarcem glavom doveo ''Svece'' u vođstvo - 1:2.

Kulminacija uzbuđenja je tek usledila. U 59. minutu domaći su iznudili jedanaesterac, ali je šut Kozmina Mocija sa bele tačke zaustavio Areola.

I samo minut kasnije, usledila je kazna za ovaj promašaj, u režijikavanija, koji je svojim drugim golom rešio pitanje pobednika - 1:3.

Arsenal - Bazel 2:0

U Londonu je praktiično sve bilo gotovo za pola sata, u režiji tandema Sančez - Volkot.

''Tobdžijama'' večeras nije dugo trebalo da ''načnu'' goste iz Bazela. Igrao se sedmi minut meča, munjevita akcije Arsenala, na kraju Sančez odlično centrira sa leve strane, a na pravom mestu bio je Volkot koji je rutinski završio ovu akciju - 1:0.

I onda, već u 26. minutu, isti igrač je uspeo da duplira prednost Arsenala, a posle još jedne asistencije Aleksisa Sančeza - 2:0.

Do kraja, ''Tobdžije'' su rutinski odradile svoj posao i bez muke osvojile bodove.

Golove iz Londona pogledajte OVDE.

Grupa B

Bešiktaš - Dinamo Kijev 1:1

Ako ni zbog čega drugog, večeras je vredelo gledati ovu utakmicu zbog prelepog gola Rikarda Kvarežme, koji je na isteku prvih pola sata igre iz slobodnog udarca ''skinuo paučinu'' - 1:0.

Gol prednosti za domaće potrajao je do sredine drugog poluvremena, konkretno do 65. minuta, kada je Cigankov doneo izjednačenje Kijevljanima - 1:1.

Naš reprezentativac Duško Tošić odigrao je svih 90 minuta u ekipi Bešiktaša.

Napoli - Benfika 4:2

Na prvi gol u Napulju čekalo se 19 minuta, a onda je posle kornera sa desne strane, Hamšik bio sptretniji od našeg Fejse i udarcem glavom poslao loptu u mrežu, za vođstvo Napolitanaca.

Nade gostiju u eventualni preokret trajale su do 53. minuta, kada je Mertens fenomelano izveo slobodan udarac i duplirao vođstvo ekipe iz Napulja - 2:0!

Ni to nije bilo sve, pa je samo par minuta kasnije domaći tim iznudio jedanaesterac, koji je u gol pretvorio Milik, da bi već u 58. minutu Mertens svojim drugim golom povisio na 4:0.

Posle tog pogotka, usledilo je opuštanje domaćeg tima, što je ekipa Benfike iskoristila da značajno ublaži ovaj poraz, i to golovima Guedesa u 71. i Salvija u 86. minutu meča, za konačnih 4:2.

Naš Nemanja Maksimović nije bio među starterima Napolija, ali je već u 11. minutu zamenio povređenog Albiola.

Grupa C

Borusija Menhengladbah - Barselona 1:2

Posle startnih 7:0 protiv Seltika, Barsa je večeras u Menhengladbahu nastupila bez povređenog Lea Mesija i njegovo odsustvo se svakako osertilo na terenu. Domaćin se hrabro suprotstavio favorizovanim Kataloncima i u 34. minutu stigao do vođstva.

Bila je to munjevita akcija ''Koltova'' kroz sredinu terena, na kraju je Dahud asistirao za Azara koji je bio ''na ivici ofsajda'' i sa nekih 12 metara poslao loptu u nebranjenu mrežu - 1:0.

Ipak, početak meča bio je u znaku gostiju, konkretno Nejmara i Suareza koji su imali tri odlične šanse, u 7, 11. i 21. minutu, ali ih nisu realizovali.

Ipak, u 65. minutu mreža domaćih se konačno zatresla. Nejmar je ovoga puta odlično sarađivao sa Ardom Turanom, koji je umakao po desnoj strani i preciznim udarcem poslao loptu u mrežu za izjednačenje na 1:1.

Devet minuta kasnije - potpuni preokret. Sada su u glavnim ulogama bili Suarez i Pike, prvi kao asistent, a drugi kao strelac za 1:2!

Golove pogledajte OVDE.

Seltik - Mančester Siti 3:3

Musa Dembele je već posle tri minuta igre, ionako uzavrelu atmosferu na ''Seltik Parku'' učinio još spektakularnijom. On je realizovao odlično uigranu i još bolje izvedenu akciju svog tima posle slobodnog udarca, a onda i centaršuta sa desne strane. Napadač domaćih je bio na pravom mestu, neposredno pred protivničkim golom, doduše možda i u ofsajdu, ali gol je špriznat i Seltik je poveo sa 1:0.

Par minuta kasnije, još jedan slobodan udarac za domaće i još jedna velika opasnost po gol ''Građana''. Ovoga puta Kolo Ture je šutirao sa nekih šest-sedam metara, ali je golman Bravo odlično reagovao.

Već u 12. minutu, gosti iz Mančestera su uzvratili i stigli do izjednačenja. Naš reprezentativac Aleksandar Kolarov je šutirao sa tridesetak metara od gola, ali se ispostavilo da je praktično asistirao Fernandinju koga je lopta pogodila, a on je sjajno prihvatio i na kraju poslao u mrežu - 1:1.

Ovaj gol nije obeshrabrio domaće, silno motivisane da se iskupe pred svojim navijačima za startni debakl protiv Barselone.

U 22. minutu izveli su munjevitu akciju po levoj strani, na kraju lopta je zakačila Rahima Sterlinga, promenila pravac i prevarila Brava za novu erupciju oduševljenja na Seltik Parku - 2:1!

Međutim, nije se dugo čekalo da se Sterling iskupi za prethodni gol. On je to učinio na maestralan način, posle prelepe akcije svog tima kroz sredinu, a on je na kraju majstorski predriblao golmana i poslao loptu u mrežu za 2:2!

Kako je počelo prvo, na isti način je startovalo i drugo poluvreme ove utakmice! Seltik je i po treći put uspeo da povede, i to prelepim golom Dembelea, koji je ''makazicama'' savladao golmana gostiju, nažalost posle kiksa našeg Kolarova. Srpski reprezentativac nije uspeo da izbije loptu pre nego što je ona došla do Dembela, a ovaj je to kaznio na zaista impresivan način - 3:2!

Mogao je već u 51. minutu Siti do izjednačenja, ali je odličan pokušaj Gundogana iz slobodnog udarca, zaustavio golman domaćih Gordon.

Nismo, međutim, dugo čekali na izjednačenje. Igrao se 55. minut, kada su Silva i Aguero izigrali odbranu domaćih, a na odbijenu loptu natrčao je Nolito i prosledio je u mrežu - 3:3!

Golove sa ove utakmice možete da pogledate OVDE.

Grupa D

Atletiko Madrid - Bajern 1:0

Domaćin mnogo opasniji i konkretniji tokom prvog poluvremena. Prvu veliku priliku imao je Karasko na isteku prvih dvadesetak minuta, kada je siilovito šutirao iskosa sa desne strane u bliži ugao, ali je golman Manuel Nojer fenomenalno reagovao i zaustavio tu loptu!

Nova stopostotna prilika za Atletiko viđena je i u 22. minutu, kada je posle kornera sa leve strane, Fernando Tores udarcem glavom pogodiio stativu sa samo par metara od gola!

Ipak, bolja igra Atletika krunisana je u 35. minitu, kada je fenomenalni Karasko uputio još jedan snažan udarac ka golu Nojera, ovoga puta iskosa sa leve strane, lopta je zakačila stativu i otišla u mrežu - 1:0.

U nastavku, isti igrač je i u 65. minutu opasno pripretio sa dvadesetak metara, kada je Nojer odlično reagovao, a na drugoj strani Levandovski je zamalo bio neprecizan u 78. minutu posle centaršuta Alonsa.

Činilo se da će u 84. minutu sve biti rešeno, kada su domaći iznudili jedanaesterac, ali je Grizman sa bele tačke pogodio prečku!

Rostov - PSV 2:2

Posle ubedljivog poraza od Bajerna, Rostov je večeras odlično započeo meč sa holandskim šampionom i već posle osam minuta igre uspeo da povede. Erokin je tada asistirao za Poloza koji šalje loptu u mrežu -1:0.

Nije se dugo čekalo na odgovor gostiju, koji su u 14. minutu izjednačili golom Propera, da bi Poloz u 37. još jednom zatrresao mrežu ekipe iz Ajndhovena i vratio prednost na stranu Rostova.

Iako je veoma malo vremena od tada ostalo do odlaska na odmor, gosti su u poslednjim sekundama prvog dela igre uspeli da izjednače golom de Jonga, za 2:2 posle prvih 45 minuta.

U nastavku, strelci nisu bili ni izbliza ovako raspoloženi, pa je do kraja ostalo 2:2.