utorak 30.04.2019.
22:57

Ajaks na pragu velike senzacije.

EPA-EFE/NEIL HALL

U prvoj utakmici polufinala Lige šampiona fudbaleri Ajaksa ostvarili su pobedu od 1:0 protiv Totenhema u Londonu.

Imali su "Kopljanici" i više od igre tokom najvećeg dela prvog poluvremena, nakon terenske inicijative uspeli su i da povedu u 15. minutu.

Tekla je sjajna akcija skoro čitav minut kada je Zijeh dodao loptu ka Doniju de Beku kojem nije bilo teško da savlada Ljorisa iz neposredne blizine.

Isti fudbaler je mogao da duplira prednost svoje ekipe, ali je bio previše sebičan kada mu je šut odbranio golman Sparsa.

U nastavku meča nismo videli previše ozbiljnih prilika, Totenhem je doživeo veliki udarac pošto je Maurisio Poketino morao da menja Vertongena nakon jezivog sudara sa Alderveireldom.

Totenhem je delovao dosta bolje u drugom poluvremenu, "Pevci" su propustili jako dobru priliku kada je šut Alija lako odbranio Onana.

Ritam igre je malo opao nakon toga, nije bilo previše uzbuđenja sve do 78. minutu kada je Neres na asistenciju Tadića pogodio stativu.

Ajaks je posle toga uspeo da umiri napore Sparsa da stigne do gola, pa put Amsterdama kreće sa kapitalnom prednošću u drugoj utakmici.

Revanš meč u Amsterdamu igra se 8. maja sa početkom od 21 sat.