LŠ - Senzacija, BATE eliminisan!

• 23. jul 2013.

• 17:21

Već na prvom revanš susretu drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona viđena je senzacija koja je nagoveštena pre nedelju dana. Beloruski BATE Borisov nije uspeo da se plasira u treće kolo nakon dva poraza od kazahstanskog Šahtjora.

Prvi revanš susret drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona doneo je veliku senzaciju koja je pre sedam dana i bila nagoveštena u Minsku.

Kazahstanski Šahtjor je dva puta u sedam dana uspeo da slavi minimalnim rezultatom nad BATE Borisovim pa se sasvim zasluženo plasirao u treće kolo kvalifikacija preuzevši ulogu nosioca od predstavnika Belorusije.

Danas je u Kazahstanu bilo 1:0 za Šahtjor a Belorusima je presudio Zekovič u 82. minutu meča. Petnaest minuta pre tog momenta BATE je imao priliku da iz penala dođe do gola koji bi verovatno čitav dvomeč odveo u drugom smeru ali je Krivets bio neprecizan.

Tako je Šahtjor uspeo da se domogne trećeg kola kvalifikacija gde čeka boljeg iz dvomeča Nefči/Skenderbeg. I u tom susretu lako bi moglo da se dogodi da Albanci neočekivano dođu do trećeg kola jer su pre sedam dana u Bakuu igrali nerešeno 0:0 sa šampionom Azerbejdžana.

Eliminacija BATE Borisova važna je i za šampiona Srbije koji bi do plej-of runde mogao da postane nosilac ukoliko iz kvalifikacija ispadnu još dve ekipe sa boljim koeficijentom od crno-belih a izgleda i te kako ima.