LŠ - Santa Koloma i Levadija korak bliže drugom kolu

• 01. jul 2014.

• 22:40

Večeras su na programu bile prve dve utakmice prvog kola kvalifikacija za Ligu Šampiona. Prvak Andore i Estonije slavili su minimalce i tako se približili plasmanu u drugo kolo.

Kvalifikacije za plasman u grupnu fazu Lige šampiona u sezoni 2014/2015 počele su večeras utakmicama koje su odigrane u Andori i San Marinu.

Šampion Andore Santa Koloma dočekao je jermenski Banants i slavio rezultatom 1:0 (1:0) čime je stekao minimalnu prednost pred revanš u Jerevanu.

Pobedonosni gol za Santa Kolomu postigao je Pujol već u petom minutu utakmice a ispostavilo se da je već u tom trenutku postavljen konačan rezultat.

Uprkos minimalnoj pobedi teško je verovati da će Santa Koloma uspeti da se domogne drugog kola pošto je za očekivati da će Banants nadoknaditi u revanšu minus iz Andore i lako izaći na kraj sa šampionom te zemlje.

U drugoj utakmici dana Levadija je kao gost bila bolja od La Fjorite iz San Marina i slavila pobedu nakon gola Tama u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Revanš utakmice su na programu za sedam dana u Jermeniji i Estoniji. Pobednik duela Santa Koloma - Banants u drugom kolu igra protiv Makabija iz Tel-Aviva, dok će bolji iz dvomeča La Fjorite i Levadije na megdan slavnoj Sparti iz Praga.

Za ljubitelje fudbala u Srbiji sutrašnji okršaj između Linkolna sa Gibraltara i HB Toršavna sa Farskih Ostrva svakako biti interesantniji jer bi posle te utakmice Partizan mogao da dobije nagoveštaj sa kime će se sastati u drugom kolu kvalifikacija za LŠ.