LŠ: Runijev odgovor kritičarima, Maksimović junak Astane!

• 26. avgust 2015.

• 22:42

Zanimljivo veče u plej-of rundi kvalifikacija za Ligu šampiona.

Krenućemo od Junajteda.

Englezi su imali (naizgled) najlakši posao, obzirom da su nosili visoku prednost u Briž. Đavoli nisu dozvolili iznenađenje, bili su jako ubedljivi i sigurni slavivši rezultatom 0:4.

Meč je posebno zanimljiv iz ugla Vejna Runija, koji je na pravi način odgovorio kritičarima, postigavši het-trik. Bio je to ujedno njegov prvi het-trik u evropskim takmičenjima još od 2004. godine i evropskog debija za Junajted, na meču protiv Fenerbahčea.

Runi se učvrstio na trećoj poziciji Junajtedovih najboljih strelaca u istoriji, sa 233 postignutih golova iza je Loua (237) i Čarltona koji uz svoje ime ima 249. Kako je krenuo, mogao bi da menja istoriju.

Rezultat je mogao da bude i ubedljiviji, ali je Ćićarito u 81. minutu promašio penal u stilu Džona Terija, zapamtiće pogled koji mu je u tom trenutku uputio Luj Van Gal.

Četvrti gol na ovom meču delo je Andera Erere.

Nemanja Maksimovic

Na Kipru su se sastali APOEL i Astana, a ovaj meč je posebno interesantan za nas jer je zlatni Orlić Nemanja Maksimović u 84. minutu postigao izjednačujući gol za svoj tim i tako direktno Astanu odveo u Ligu šampiona.

Inače, APOEL je poveo u 60. minutu, sjajnim golom Stilića iz slobodnog udarca.

Lakše nego očekivano, prolaz u grupnu fazu Lige šampiona obezbedio je i Bajer Leverkuzen. Nemci su ubedljviim rezultatom 3:0 savladali Lacio, golovima Kalhanoglua krajem prvog poluvremena, mehmedija na startu drugog i Belarabija u završnim trenucima meča.

Pravovremeni golovi odveli su Farmaceute u Ligu šampiona, Italijani nemoćni, naročito od 68 minuta kada su igrali sa igračem manje, obzirom da je Maurisio dobio drugi žuti karton.

Na ovom meču nastupio je Dušan Basta, dok je Milinković Savić meč gledao sa klupe.

Uzbudljiv meč odigran je i u Moskvi, gde je CSKA uspeo da se vrati u život, u potpunosti preokrene rezultat i eliminiše uvek neugodni Sporting.

Gutijerez je goste doveo u vođstvo u 36. minutu, Dumbija u 49. vratio nadu domaćinu, a isti igrač preokrenuo utakmicu dvadeset minuta kasnije. Konačan ishod je postavio Musa u 85. minutu i tako doneo veliko slavlje ruskoj ekipi.