• Autor: Aleksandar Obrenović

• 13. mart 2018.

• 22:36

Dobili smo još dva učesnika četvrtfinala Lige šampiona.

Mančester junajted nije uspeo, danas je poražen sa 1:2 od Sevilje i nakon 0:0 u prvom meču, ispada iz daljeg takmičenja.

Murinjo je odlučio da napravi četiri zamene u odnosu na prvi meč u Sevilji koji je završen rezultatom 0:0, a već na samom startu je Mančester junajted imao šansu preko Lukakua koji je odigrao dupli pas sa Lingardom, ali je kasnije promašio gol.

U 9. minutu Sevilja je imala prvu šansu, Korea je pokušao glavom da ugrozi gol De Hee, ali nije uspeo u tome, ostalo je 0:0. Samo pet minuta kasnije grozna greška Bajia, ponovo je Sevilja imala šansu za gol, ali je Muriel uništio to lošim šutem.

Nije to sve bilo od loše igre Mančester junajteda, imala je Sevilja još jednu šansu nakon njihove greške, desilo se to u 27. minutu kada je ponovo Muriel bio blizu nakon kontre, lopta je prošla samo nekoliko metara od stative.

Felaini je bio opasan u jednom napadu, nakon duplog pasa sa Sančezom je uputio udarac ka golu Sevilje, ali je golman Rico bio siguran.

Mančester junajted nije izgledao najbolje ove večeri u prvom poluvremenu, ali nisu kažnjeni zbog toga. Sa druge strane, Sevilja nikako nije bila autsajder, čak su nakon poluvremena po mnogima bili bliži prolasku u narednu fazu.

Lingard je imao dobru šansu u 52. minutu, njegov udarac je na sjajan način zaustavio Rico, ali samo minut kasnije je Sevilja imala novu šansu i to preko Koree. Bio je to period meča sa dosta šansi i dosta tempa, odmah je usledio napad Mančester junajteda i još jedna upropašćena šansa, ovoga puta je loše pretio Rašford. Samo par minuta kasnije, šansa i za Sančeza, ali je njegov udarac izblokiran.

Usledio je šok za Mančester junajted.

Igrao se 74. minut utakmice, Ben Jeder, igrač koji je samo 2 minuta ranije ušao u igru, dobio je loptu od Sarabije na ivici kaznenog prostora, okrenuo se, šutirao i savladao De Heu za 0:1!
Nije to bilo sve od Sevilje, ekipa Žozea Murinja je bila u potpunosti šokirana nakon drugog gola koji je usledio samo par minuta kasnije. Igrao se 78. minut utakmice, ponovo je Ben Jeder šutirao, De Hea nije uspeo da reaguje kako treba, pomoćni sudija koji je stajao do linije je signalizirao da je lopta prešla liniju, sve je tada bilo gotovo po Mančester junajted.

Nisu se predali puleni Žozea Murinja, Lukaku je smanjio u 84. minutu nakon kornera Rašforda, engleskom fudbaleru se pripisuje asistencija, ali je to bilo na kraju sve od Mančester junajteda ove sezone u Ligi šampiona.

Visam Ben Jeder  FOTO EPA-EFE/PETER POWELL

Ekipa Rome je morala da juri pobedu, u prvom meču su poraženi od Šahtjora sa 2:1, pobeda od 1:0 je bila dovoljna i ona se i desila na opšte zadovoljstvo domaćih.

Šahtjor, koji nije došao danas da se brani, je imao prvu šansu i to preko Bernarda, ubacio je ovaj fudbaler loptu u kazneni prostor, tamo je Florenci loše reagovao i umalo postigao autogol. Izgledao je Šahtjor sasvim solidno u prvih 45 minuta, pretili su Romi, bili možda i bolja ekipa, a onda pad koncentracije odbrane i kazna Edina Džeka početkom drugog dela igre.

Fantastična lopta, to moramo da napomenemo, Kevina Strotmana, Edin Džeko je izbio sam ispred Pjatova, imao je situaciju oči u oči i realizator njegovih sposobnosti to rešava bez problema, 1:0 je bilo za Romu!

Roma bolja nakon gola, imali su nove šanse preko Najngolana i Perotija, zatim je i Džeko imao novu šansu, ostalo je 1:0.

Rimljanima je posao bio olakšan nakon što je Ordets dobio crveni karton, zaustavio je Džeka koji je mogao da postigne novi gol, desilo se to u 79. minutu utakmice.

Usledilo je povlačenje Rome, branili su se sa igračem više protiv Šahtjora koji je imao par opasnih napada, ali nije uspeo da se plasira u četvrtfinale, Roma je prošla dalje.