LŠ - Real se razgoropadio, Gvardiola će dugo pamtiti remi u Bergamu, Dinamo ispustio veliku pobedu!

PSŽ je overio plasman u narednu rundu takmičenja.

EPA-EFE/RODRIGO JIMENEZ

Grupa A

Pari sen Žermen - Klub Briž 1:0 (1:0)
Real Madrid - Galatasaraj 6:0 (4:0)

PSŽ je upisao i četvrti trijumf bez primljenog gola u grupnoj fazi, pa je tako dominantno obezbedio i plasman u narednu fazu takmičenja.

Gol odluke postigao je još u prvom poluvremenu Mauri Ikardi, Argentinac igra u sjajnoj formi, da bi u nastavku "Sveci" sačuvali minimalnu prednost zahvaljujuči Kejloru Navasu, koji je odbranio pokušaj gostiju sa bele tačke.

Real je počeo da pruža sve bolje partije, velikom zaslugom i zbog odličnog Rodriga Goeša.

Imali su 3:0 već u 14. minutu, najpre je Rodrigo Goeš postigao dva gola od četvrtog do sedmog minuta utakmice, te je tako postao igrač koji je najbrže došao do dva gola na jednom meču LŠ, da bi potom Ramos povisio na 3:0 sa kreča.

U finišu poluvremena Benzema je povisio na 4:0, pa je tako postao i četvrti najbolji strelac u istoriji takmičenja, ispred njega su samo Raul, Mesi i Kristijano Ronaldo.

U drugom delu igre Benzema dolazi do još jednog pogotka, da bi konačan rezultata na asistenciju francuskog napadača postavio Rodrigo, koji je tako došao i do het-trika.

Grupa B

Bajern Minhen - Olimpijakos 2:0 (0:0)
Crvena zvezda - Totenhem 0:4 (0:1)

Bajern je nešto ranije savladao Olimpijakos kod kuće, da bi Totenhem još jednom ubedljivo savladao srpskog šampiona, više o tom susretu OVDE.

Grupa C

Atalanta - Mančester siti 1:1 (0:1)
Dinamo Zagreb - Šahtjor 3:3 (1:1)

Neverovatna utakmica u Bergamu, o kojoj će se dugo pričati.

Siti je poveo preko Sterlinga, da bi u finišu prvog dela Gabrijel Žesus propustio priliku da duplira prednost "Građana", kako nije uspeo da realizuje penal.

Po povratku sa odmora, Gvardiola je napravio jednu promenu, umesto Edersona na gol je poslao Klaudija Brava.

Samo četiri minuta je trebalo Atalanti da natera Čileanaca da vadi loptu iz mreže, u listu strelaca se upisao Mario Pašalić.

A onda, 81. minut, Bravo ruši Iličića i dobija direktan crveni karton, Siti ostaje bez golmana, te je Kajl Voker morao među stative!

Kajl Voker

Do kraja ipak nije bilo promene rezultata, Voker je čak imao i jednu intervenciju, Siti može da bude zadovoljan bodom s obzirom na rasplet situacije u Bergamu.

Neverovata meč i u Zagrebu, gde je Dinamo ugostio Šahtjor.

Gosti su poveli u ranoj fazi preko Alana Patrika, ali je Dinamo došao do poravnanja, strelac je u 25. minutu bio Bruno Petković za 1:1.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a onda su "Modri" ostali sa igračem manje, kako je u 74. minutu Moro zaradio drugi žuti karton.

Ipak, samo pet minuta kasnije, crveni i na drugoj strani, drugi žuti zaradio Marlos, obe ekipe su u završinicu ušle sa po 10 igrača na terenu.

Dinamo se bolje snašao u takvoj situaciji, Ivanušec je preokrenuo rezultat u 83. minutu, da bi šest minuta kasnije Ademi povisio na 3:1.

A onda, u trećem minutu nadoknade Žunior Moraeš smanjuje na 3:2, da bi u sedmom minutu nadoknade iz penala Tete poravnao rezutat i doneo bod "Rudarima".

Grupa D

Lokomotiva Moskva - Juventus 1:2 (1:1)
Bajer Leverkuzen - Atletiko Madrid 2:1 (1:0)

Juve je nešto ranije, golom Daglasa Košte u nadoknadi, uspeo da savlada Lokomotivu i obezbedi plasman u nokaut fazu.

"Farmaceuti" su na svojoj "Baj Areni" priredili iznenađenje, kako su savladali ekipu Atletiko Madrida.

Poveli su Nemci u finišu prvog dela igre, kada je autogol postigao Tomas Parti.

Na startu drugog poluvremena prednost Leverkuzena je duplirao Kevin Foland, da bi konačan rezultat u četvrtom minutu nadoknade postavio Alvaro Morata.