LŠ: Real - Dortmund (kraj)

• 30. april 2013.

• 20:34

Završena je utakmica u prestonici Španije. Real je savladao Borusiju sa 2:0 što nije bilo dovoljno da se plasira u finale LŠ.

Prva od dve bitke španskih i nemačkih klubova u polufinalu ovosezonskog takmičenja u Ligi šampiona biće završena večeras.

Real Madrid pokušaće da napravi čudo u revanšu sa Borusijom iz Dortmunda koja na "Bernabeu" dolazi sa zalihom od tri gola viška nakon trijumfa od 4:1 u prvoj utakmici.

Počeo je rasplet u prvom polufinalnom okršaju ovogodišnje Lige šampiona!

Nakon prvog ataka Borusije, i ofsajda Marka Rojsa, Anhel Di Marija prvi šalje udarac ka golu ali on nije napravio većih problema Vajdenfeleru.

Već u četvrtom minutu domaćin ponovo preti golmanu Borusije. Ovoga puta Iguain upućuje mnogo bolji udarac ali Vajdenfeler uspeva da zaustavi Argentinca u nameri da postigne rani pogodak i najavi senzaciju.

Real Borusija

Uzvratila je i Borusija preko Piščeka koji iz slobodnog udarca upućuje nedovoljno dobar udarac da bi savladao opreznog Dijega Lopeza.

Na drugoj strani nastavlja se Realova agresija ka golu Borusije a Ronaldo preti Vajdenfeleru.

Smenjuju se sjajne prilike na obe strane. U 12. minutu najpre Levandovski tuče ka golu a Lopez brani a nakon toga i fenomenalna prilika za Ronalda koji iz okreta pogađa Vajdenfelera!

Ronaldo

Već u 13. minutu Mario Gece napušta teren a menja ga Kevin Groskrojc.

U 14. minutu usledila je neverovatna prilika koju ne uspeva da realizuje Mesut Ozil. Nemac je izbio pred Vajdenfelera ali je loptu poslao pored nebranjene mreže svog sunarodnika!

Na isteku dvadesetog minuta igre Borusija može da bude više nego zadovljna što je rezultat 0:0 pošto je Roman Vajdenfeler najzaslužniji za mirnu mrežu bundesligaša.

Cabi Alonso

Uprkos prilikama Levandosvskog Real je konkretniji o čemu svedoče prilike za Di Mariju, Ronalda, Ozila i Iguaina.

Novi prodor po levoj strani Realovog napada napravio je Koentrao koji je uposlio Di Mariju na šesnaestercu ali je njegov udarac izblokiran od strane Humelsa. Usledio je i prvi žuti karton na utakmici a dobio ga je asistent iz prethodne akcije zbog starta na Levandovskim.

Pola časa igre na "Bernabeu". Pravo je čudo kako Real nije postigao barem jedan pogodak a imao je tri stopostotne prilike da to učini. Ovako, ostaje 0:0 a nakon velikog pritiska u prvih 20 minuta naleti domaćih počinju da jenjavaju.

Izdržali su "Milioneri" početne nalete domaćih i može se konstatovati da u poslednjih sedam, osam minuta Borusija diktira tempo i izgleda opasnije od Real Madrida.

U 40. minutu Vajdenfeler je još jednom bio na visini zadatka. Iguain je sjajno prošao po levoj strani ali je njegov centaršut uhvatio golman gostiju, trenutak pre Ronalda koji je loptu "imao na glavi".

Nemci u završnici prvog dela meča deluju besprekorno u defanzivi, kao i u većem delu prvog poluvremena. Zadnja linija "Milionera" je za tri minuta tri puta "pecala" napadače Reala u ofsajdu.

Treću javnu opomenu na utakmici dobio je Gundogan nakon faula na polovini terena kojim je prekinuo kontranapad domaćih a pre njega "požuteo" je i Iguain zbog prigovora Vebovom pomoćniku.

U prvom minutu nadoknade i Bender biva opomenut nakon što je sa leđa oborio Ronalda koji iz slobodnog udarca ne uspeva da ugrozi Vajdenfelera pa se na poluvreme odlazi rezultatom 0:0!

Ozil

Počelo je drugo poluvreme na "Bernabeu". Real primenjuje recept sa početka prvog dela igre u već je izveo dva kornera koji ipak nisu konkretnije ugrozili goste iz Dortmunda.

Mnogo brže nego u prvom delu meča Borusija se oslobađa pristiska i stvara dve fenomenalne prilike. Oba puta je u prilici bio Levandovski a druga šansa u kojoj se našao na startu drugog poluvremena bila je najbolja na utakmici.

Poljak je sa desetak metara, iskosa, sa leve strane, "polomio" prečku Dijega Lopeza ali se lopta odbila ispred linije i otišla daleko od mreže pa ostaje 0:0!

Levandovski

Kreće Žoze Murinjo na sve ili ništa. U 57. minutu u igru ulaze Rikardo Kaka i Karim Benzema a van terena su Iguain i Koentrao.

Neverovatno je šta je Gundogan uspeo da promaši. Marko Rojs je prošao po desnoj strani, ušao u šesnaesterac domaćih a onda uposlio Nemca turskog porekla koji sa pet metra pogađa Lopeza koji se pružio koliko je dug pa ostaje 0:0!

Čestitke golmanu Reala ali i kritike za prvotimca Borusije koji je mogao da stavi tačku na dvomeč. Murinjo u 67. minutu vrši poslednju promenu. Na terenu je Sami Kedira a na hlađenje je poslat Ćabi Alonso.

Vezao je Real dve prilike koje ne spadaju u kategoriju stopostotnih a Kristijano Ronaldo je oba puta bio neprecizan. Najpre je vrhom kopačke sa 16 metara gađao preko gola, a potom i glavom metar pored desne stative Vajdenfelera koji u drugom delu meča ima mnogo manje posla.

Revanš na "Bernabeu" ušao je u poslednjih 15 minuta i sve su prilike da od senzacije neće biti ništa. Borusija igra onoliko koliko joj je potrebno da bi sačuvala prednost a i u takvoj postavci biva opasnija od Reala i stvara bolje prilike.

"Požuteo" je Ramos u 79. minutu pa će propustiti naredni meč u LŠ koji će, po svemu sudeći, biti odigran u grupnoj fazi naredne sezone. Nakon njega i Kedira ulazi u beležnicu Hauarda Veba.

A onda, pravo ni od kuda, Real vodi sa 1:0!

Rikardo Kaka uposlio je Ozila po desnoj strani a Nemac oštrim centaršutem po zemlji pronalazi Benzemu koji loptu šalje pod prečku Vajdenfelera!

Desetak minuta do kraja, "Bernabeu" je u transu!

Kreću domaći svim silama, u 87. minutu Vajdenfeler spašava mrežu ali ne i minut kasnije. Ramos postiže drugi gol, 2:0 za Real!!!

Povređen je Blažikovski, Santana je i igri. Biće ovo šok završnica na "Benabeu" i predugih nekoliko minuta nadoknade za goste iz Dortmunda.

Ništa od senzacije! Real jeste slavio sa 2:0 ali je ukupnim rezultatom 4:3 Borusija otišla u finale LŠ!