LŠ - Rakitić smirio BATE, Bajern pao kod "Gunera", vatromet u Leverkuzenu!

• Autor: Vladimir Stojanović

• 20. oktobar 2015.

• 22:41

Ukupno 23 u 8 večerašnjih mečeva, sjajna zabava, derbi Arsenalu, pobeda Barse, remi bez golova u Kijevu...

LŠ - Rakitić smirio BATE, Bajern pao kod
Na Baj Areni radost domaćih već u petom minutu, penal nakon što je Torosidis igrao rukom, Ćićarito ne greši.

Roma je mogla da izjednači preko Pjanića, a već u narednom napadu duplirana prednost Leverkuzena. Ponovo spava odbrana Rimljana, Ćićarito iz drugog pokušaja matira Šćešnjog i velika prednost za "Farmaceute".

Ipak, "Vučica" je pokazala zube, De Rosi desetak minuta pre odlaska na odmor smanjuje rezultat.

A onda akcija Pjanića i De Rosija, prepisano od subote i meča protiv Sasuola, kapiten Rimljana kolenom uspeva da ubaci loptu u gol.

Potpuni preokret u nastavku, dobra akcija Žervinja, Leno je odbranio, ali u nastavku akcije slobodnjak. Naravno, Pjanić je majstor, 2:3!

Leverkuzen je pokušao sve, ali umesto toga, Jago Falke povećava prednost  Rimljana na, 2:4.

Ipak, do kraja,  Kevin Kampl smanjuje na 3:4, pravi vatromet u Leverkuzenu, da bi Admir Mehmedi, dva minuta kasnije izjednačio na 4:4, što je bio i kraj!

Golove iz Leverkuzena možete videti ovde.

Germany Soccer Champions League

U Borisovu je Barselona napadala od prvog minuta, kao što se očekivalo, pod pritiskom domaćin, Nejmar i Suarez su u prvih pola sata bili u nekoliko dobrih situacija, ali Belorusi su već pokazali protiv Rome da su opasni kod kuće.

Šansu je imao Pike, tu je bio i Buskets, ali ostalo je 0:0.

U nastavku na startu "raketa" Ivana Rakitića. Hrvat je ušao umesto povređenog Serhija Roberta, sjajnim golom otključao bravu Belorusa.

To je bio početak kraja za BATE, Hrvat je pogodio još jednom i praktično rešio pitanje pobednika.

Do kraja je Filip Mladenović provozao odbranu Barselone, sjajna akcija, ali nije bilo završnice. Aplauzi na otvorenoj sceni za bivšeg beka Zvezde! Ostalo je 2:0 objektivno bolja Barselona je odnela bodove.

Britain Soccer Champions League

Prvu šansu na "Emirejtsu" u derbiju večeri je imao Ozil, ali je njegov udarac odbranio kolega iz reprezentacije Nojer.

Uzvratio je Bajern, Čeh je spasao siguran gol posle udarca Tijaga Alkantare.

Bilo je još prilika, pokušao je i Aleksis Sančez, Arsenal nije ustuknuo pred moćnim Bavarcima. Nojer je bio na mukama, ponovo Sančez, ali je golman Bajerna bio centralna figura prvog poluvremena!

U nastavku je pripretio Daglaš Košta, ali on nije imao svoje veče u Londonu. Probao je i Levandovski, Bajern opasniji u nastavku.

Posle još jedne dobre intervencije Čeha, Arsenal je došao do daha. Olivije Žiru koristi grešku Nojera, promašio je loptu i od junaka postao tragičar, 1:0 za Arsenal! U nadoknadi Ozil postavlja konačnih 2:0, Arsenal je u igri.

Golove možete videti ovde.

U Zagrebu nije baš bilo mnogo uzbuđenja u duelu Dinama i Olimpijakosa.

Ipak, Dinamo je bio blizu vođstva kada su posle sat vremena pogodili stativu preko Sudanija.

Na drugoj strani se obrukao Ideje, promašio je prazan gol.

Dinamo je pogodio još jednu stativu, "Modri" su bili bliži vođstvu!

Ali, kada se ne da gol, sledi kazna. Centaršut sa desne strane, golman Dinama promašuje loptu, Ideje se iskupio za promašaj, Grci su odneli bodove!

Ukraine Soccer Champions League

Čelsi je mogao da dođe do prednosti u Kijevu, Azar je pogodio stativu, bolja igra Engleza u uvodnim minutima meča.

Imao je priliku i naš Matić, tražili su Englezi penal, Kijevljani su se grčevito branili.

Ipak, uzvratili su Ukrajinci, posle udarca Bijalskog, Begović je imao sreće.

U drugom poluvremenu Vilijan pogađa prečku iz slobodnjaka, Šovkovski je imao sreće.

Čelsi bolji, ali nisu dali gol ostalo je 0:0

Na "Dragau" je Makabi odolevao, Rajković nije imao puno posla, najbolju priliku u prvom delu je propustio Abubakar za "Zmajeve".

Jednom je promašio, drugi put nije, Kamerunac se poklonio ispred Rajkovića koji je ostavljen kao na streljani, 1:0 za domaće.

Četiri minuta kasnije kao tenk je prošao Abubakar, asistirao Brahimiju, 2:0 za Porto, što je bio i konačan rezultat.

Russia Soccer Champions League

Zenit je došao do prednosti protiv Liona već u uvodnoj fazi meča, asistencija Šatova, Artem Džuba nastavlja svoju renesansu, lako je matirao Lopeza.

U nastavku izjednačenje, Žalet je uposlio Lakazeta, najbolji strelac Liona i Francuske prošle sezone petom poravnava rezultat!

Ipak, kratko je trajala radost gostiju, posle sat vremena je Hulk "pozeleneo", 2:1, prelep gol Brazilca. Do kraja akcija Šatova, njegova druga asistencija, Dani praktično uspeva da osigura pobedu Rusima.

Valensija je od prvog minuta krenula ka golu Genta, pretio je Santi Mina, ali su Belgijanci odoleli.

Ipak, Mestalja je eksplodirala posle 15-tak minuta, ubačena lopta u peterac, najbolje se snašao Feguli, Valensija vodi!

U finišu prvog poluvremena izjednačenje, fantastičan gol Tomasa Foketa, bomba za izjednačenje.

U nastavku je Valensija ipak stigla do bodova, i to autogolom našeg Mitrovića, lopta se od prečke odbila od srpskog štopera u mrežu i mada su Belgijanci imali veliku šansu za izjednačenje, bodovi su ostali na "Mestalji"!