LŠ (plejof): Grcima slađi remi, Belorusima ne pomaže ni Hleb!

Paok i PSV u boljim pozicijama pred revanš kod kuće.

EPA-EFE/MANUEL DE ALMEIDA

Danas su odigrane tri utakmice plejofa kvalifikacija za Ligu šampiona.

Zvezda je sa "nulom" remizirala sa Salcburgom, dok je u preostala dva meča bilo mnogo više uzbuđenja.

PAOK se sa gostovanja u Lisabonu vraća zadovoljniji pošto je remizirao sa Benfikom rezultatom 1:1.

Imali su Portugalci više od igre u prvom poluvremenu i to im je donelo prednost u prvom minutu nadoknade vremena u prvom delu igre.

Milorad Mažić je nešto ranije pokazao na belu tačku, a siguran sa nje bio je Pici.

Usledila je inicijativa gostiju koji su to materijalizovali pogotkom Amra Varde nakon pravog karambola u kaznenom prostoru "Orlova" u 76. minutu.

U dresu Benfike Ljubomir Fejsa je odigrao celih 90 minuta, Andrija Živković je na terenu bio 65 minuta, dok je sa druge strane Aleksandar Prijović zamenjen u 87. minutu meča.

Holandski PSV uspeo je da savlada BATE Borisov u Belorusiji rezultatom 3:2.

Domaćini su odlično otvorili utakmicu pošto su poveli već u devetom minutu kada je Jase Tuominen zatresao mrežu na asistenciju nekadašnjeg mladog reprezentativca Srbije Aleksandra Filipovića.

Drugo poluvreme donelo nam je veliki preokret. Zvezda Mundijala Irving Lozano postigao je svoj prvi pogodak u Ligi šampiona u 61. minutu igre.

BATE je u život vratio legendarni Aleksandr Hleb golom u 88. minutu, ali to nije bilo dovoljno da njegov tim izbegne poraz pošto je u bukvalno sledećem napadu Donjel Malen postavio konačnih 2:3.

Srpski internacionalci Aleksandar Milunović i Aleksandar Filipović odigrali su ceo meč.

Revanš mečevi se igraju naredne nedelje.