LŠ (plejof) - Duća i drugovi se provukli protiv "srpskog" Apoela, Slavija i Briž se gostili!

utorak 20.08.2019.
22:54

Danas je počelo takmičenje u plejofu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Epa/Salvatore di Nolfi

Odigrane su prve tri utakmice, a interesantno je da su čak dva tima pobedila kao gosti.

Meč bez pogodaka, ali sa dosta uzbuđenja videli smo na Kipru gde je APOEL remizirao sa Ajaksom.

Holanđani su dobro započeli meč da bi se sredinom poluvremena situacija okrenula, pa su Kiprani u nekoliko navrata ozbiljno zapretili jednom prilikom pogodivši i prečku. Holanđani su od 80. minuta igrali sa igračem manje pošto je isključen Mazraui.

Dušan Tadić je kao kapiten predvodio "kopljanike", dok su nastupe za APOEL zabeležili srpski internacionalci Andrija Pavlović i Uroš Matić.

Slavija Prag je uspela da trijumfuje u Rumuniji protiv Kluža gde je bilo 1:0. Gosti su poveli u 28. minutu golom Masopusta, a Kluž nije uspeo da izbegne poraz pošto je Omrani promašio penal u 79. minutu meča.

Istim rezultatom slavio je i Briž u Lincu gde je LASK poražen golom Vanekena sa penala u 10. minutu.