utorak 29.09.2020.
22:52

Dobili smo nove učesnike elitnog takmičenja.

EPA-EFE/Manu Fernandez / POOL

Dinamo Kijev ubedljiv u revanšu (3:0), Ferencvaroš naplatio prvi meč u Norveškoj, Olimpijakos sa nulom ide dalje.

Dinamo Kijev - Gent 3:0

Ukrajinski predstavnik je slavio u oba susreta sa Gentom.

Domaćin u Kijevu je već u prvom poluvremenu rešio pitanje učesnika grupne faze LŠ. Bujalaski u devetom i De Penja iz penla u 36. minutu dovode do prednosti od 2:0. Dinamo je prvi meč dobio sa 2:1 u Belgiji, Gent je imao svojih šansi.
Gosti su čak deset puta šutirali u sam gol, ali je odbrana Dinama bila koncentrisana.

Ubrzo po povratku sa pauze dobijamo i treći gol Dinama, ovog puta je Rodriges u 49. minutu bio uspešan sa bele tačke.

Ferencvaroš - Molde 0:0

Gosti iz Norveške su imali zrelije šanse.

Pokušavali su Eikrem u prvom, zatim Gregersen i Hestad u drugom delu igre, ali golman Dibuž je uvek izlazio kao pobednika.

Uspeli su Mađari da se odbrane do kraja susreta, prvi susret u Norveškoj je završen 3:3 tako da se Ferencvaroš po prvi put od sezone 95/96 obreo u eliti evropskog fudbala.

Omonija - Olimpijakos 0:0

Grčki predstavnik je prikazao dosta bolju igru od večerašnjeg rivala, ali je odbrana kiparskog predstavnika uspela da zaustavi nalete poznatijeg komšije.

Ipak klub iz Atine ide dalje zbog pobede u prvom meču rezultatom 2:0.