LŠ - Nestvarni Haland nedovoljan Salcburgu, Liverpul siguran, prva pobeda Intera, slavila i Barsa

Valensija ispustila tri boda u Francuskoj, Benfika bolja od Liona.

Grupa E

Genk - Liverpul 1:4
Salcburg - Napoli 2:3

Fudbaleri Liverpula vezali su drugu pobedu u grupnoj fazi Lige šampiona, večeras su slavili u Belgiji protiv Genka sa 0:3.

Poveli su u drugom minutu, strelac je bio Aleks Okslejd-Čemberlejn, na asistenciju Fabinja.

Na odmor se otišlo sa 0:1, da bi nakon 12 minuta igre u nastavku popularni Oks postigao još jedan pogodak i to sjajan.

Sve je bilo jasno u 77. minutu kada je Mane, na asistenciju Salaha, povisio na 3:0.

Četvri gol je postigao Salah, da bi konačan rezultat postavio Odej.

U Salcburgu je bilo daleko uzbudljivije, gde je gostovao Napoli.

Ekipa Karla Anćelotija je uspela da slavi, poveli su već u 17. minutu, strelac je bio Dris Mertens.

Ipak, Salcburg dolazi do izjednačenja u 40. minutu, sjajni Haland je precizno izveo jedanaesterac, bio je to njegov peti gol u Ligi šampiona ove sezone.

Ipak, nakon 20ak minuta igre u nastavku Napoli stiže do novog pogotka, ponovo je Mertens bio strelac, ali je Halandu trebalo samo osam minuta da ponovo poravna, njegov šesti gol u LŠ, podsetimo da ovaj momak ima samo 19 godina.

Nije dugo trajalo slavlje "Bikova", Lorenco Insinje već u narednom minutu vraća prednost gostima.

Grupa F

Inter Milan - Borusija Dortmund 2:0
Slavija Prag - Barselona 1:2

"Neroazuri" su upisali prvi trijumf u Ligi šampiona ove sezone, slavili su protiv oslabljenog Dortmunda na "Meaci".

Poveli su preko Lautara Martineza, koji se sredinom prvog dela igre odlično snašao u kaznenom prostoru rivala da bi konačan rezultat u finišu postavio Antonio Kandreva, dok je prethodno Argentinac imao veliku šansu da uveća prednost "Neroazura", ali je promašio jedanaesterac.

Slavija je pružila sjajan otpor Barseloni, ali su Katalonci ipak slavili u Pragu.

Poveli su već u trećem minutu preko Lionela Mesija.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi Slavija poravnala nakon samo pet minuta igre u nastavku preko Borila.

Ipak, u 57. minutu "Blagurana" ponovo dolazi do prednosti, autogol postigao je Olajinka.

Grupa G

Lajpcig - Zenit 2:1
Benfika - Lion 2:1

Lajcpig je posle preokreta savladao Zenit, više OVDE.

Benfika je uspela da slavi na "Lužu" protiv posrnulog Liona.

Poveli su preko Rafe Silve u četvrtom minutu, do kraja prvog poluvremena nije bilo promene rezultata.

U nastavku je u 70. minutu Depaj poravnao rezultat, da bi pobedu "Orlovima" doneo Pici u 85. minutu utakmice, nakon velike greške Lopesa.

Grupa H

Ajaks - Čelsi 0:1
Lil - Valensija 1:1

"Plavci" su slavili u Amsterdamu, više o tom susretu OVDE.

Valensija ja ispustila pobedu na "Pjer Moroju", poveli su preko Čeriševa u 63. minutu.

Ipak, Dijakabi je zaradio dva žuta kartona za samo dva minuta, pa je u 84. minutu morao da napusti teren.

Domaćin uspeva da iskoristi brojčanu prednost i dolazi do boda golom Ikonea u sudijskoj nadoknadi.