• Autor: Ivan Cvetković

• 02. oktobar 2019.

• 20:48

Italijani nisu opravdali ulogu favorita.

Borusija Dortmund je uz dosta muke uspela da savlada Slaviju u Pragu rezultatom 2:0 u okviru drugog kola grupe F Lige šampiona.

Iako Česi nisu imali sreće kada je u pitanju grupa u kojoj su još i Barselona i Inter, večeras su pokazali da neće biti nimalo lako osvojiti već upisanu pobedu van terena.

Prvi je zapretio gost preko Sanča, da bi potom uzvratio Masopust čiji je udarac zaustavio Burki.

Nisu se predavali domaćini koji su imali svoje šanse preko Kudele i Sevčika, ali je svaku dilemu oko pitanja pobednika otklonio sjajni Hakimi svojim drugim golom u 89. minutu minutu susreta.

Napoli nije opravdao ulogu favorita u Belgiji gde je sa Genkom remizirao bez pogodaka u grupi E.

Domaćin je izdržao velike nalete Napolitanaca u prvom poluvremenu koji su pretili preko Kaljehona i Milika, a do iznenađenja je mogao pred sam kraj meča kada je Hadži gađao pored desne stative.