LŠ - Nemačko finale na vidiku?

• 25. april 2013.

• 10:05

Rano je suditi, ne treba trčati pred rudu. Ipak, utorak i sreda doneli su fantastične partije nemačkih polufinalista koju održali lekcije Barseloni i Real Madridu.

U fantastičnoj atmosferi na ''Signal Iduna Parku'' u Dortmundu, domaći tim je stekao veliku prednost protiv Reala u polufinalu Lige šampiona.

Izvanredna partija ekipe Jirgena Klopa, a za glavnu ulogu izborio se četvorostruki strelac Robert Levandovski - 4:1 za Dortmund!

Sinoćni meč doneo je potvrdu kvaliteta nemačkih ekipa koje su održale lekcije fudbala Barseloni i kraljevskom klubu Real Madridu.

Kako stvari sada stoje, Bajern i Borusija stekli su veliku prednost pred revanš mečeve, niko ne sme da otpiše španske gigante, međutim nemačka filozofija fudbala nas uči da jednom kada steknu prednost, teško je gube.

Hoće li evropski fudbal posvedočiti iznenađujućem finalu, koga je malo ko očekivao na startu takmičenja.

Mogu li nemački timovi izboriti mesto u završnici elitnog takmičenja i ući u boru za trofej?

Dok razmišljamo i čekamo revanš, kratak izveštaj kao podsećanje na dešavanja sa sinoćne utakmice:

Sjajni napadač ''Milionera'' imao je prvu priliku već u šestom minutu posle odlične akcije Rojsa i odbijene lopte golmana Lopeza.

Tada nije bio precizan, ali je sve nadoknadio samo dva minuta kasnije, kada je Gece odlično centrirao sa leve strane, a Levandovski pored Pepea smestio loptu u mrežu Madriđana - 1:0!

levandovski

Real je delovao prilično rezervisano, inferiorno na terenu, samo je iz nekoliko prekida uspevao da pripreti, dok je ekipa Dortmunda na drugoj strani bila znatno konkretnija.

Međutim, u finišu prvog poluvremena stvari se iznenada okreću u korist gostiju. Sporna situacija u kaznenom prostoru Reala, posle duela Rojsa i Varana, nije dosuđen penal, da bi zatim iz kontranapada Ronaldo posle greške Humelsa i asistencije Iguaina doneo izjednačenje Realu - 1:1.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, mnogi su mislili da će primljeni gol negativno uticati na ekipu jirgena Klopa, ali se u nastavku dogodilo nešto sasvim suprotno.

Domaći postižu još tri gola, sva tri puta je strelac bio Levandovski, a srećom po Real, domaći nisu iskoristili još par odličnih prilika.

ronaldoSamo tri minuta u drugom poluvremenu bilo je dovoljno Levandovskom da donese novu prednost ''Milionerima'' - 2:1!

Rojs je sa ivice kaznenog prostora uposlio usamljenog Levandovskog, gosti su očekivali da će biti dosuđen ofsajd, ali je gol priznat! varanova ofsajd zamka nije uspela!

Već u 55. minutu novi talas oduševljenja na ''Signal Iduna Parku''! Dortmund vodi 3:1!

Ovoga puta Šmelcer je pokušao, lopta se odbila do Levandovskog, koji se oslobađa Modrića i pored Pepea šalje loptu pod prečku gola golmana Lopeza - 3:1!

Samo šest minuta kasnije još jedna sjajna prilika za domaće! Gindogan je sjajno probio kroz sredinu, izvukao se zatim na levu stranu, gađao u same rašlje, ali je Lopez uspeo da zakači loptu i izbije je u korner...

A onda, 66. minut - penal za Dortmund!

Ovoga puta nije bilo dileme za sudiju Kujpersa, Ćabi Alonso je oborio Rojsa, lopta ide na belu tačku.

Odgovornost je preuzeo fenomenalni Levandovski, koji postiže i četvrti gol - 4:1 za ''Milionere''! Posle Barse i Real je pred debaklom!!!

dortmund

Murinjo je reagovao dvostrukom izmenom, na terenu su i Benzema i Di Marija, umesto Iguaina i Modrića.

Ali Dortmund ne posustaje! Levandovski u 78. minutu ima još jedan sjajan pokušaj, ovog puta sa dvadsesetak metara, međutim Lopez uspeva da izbije loptu u korner.

Do kraja, domaći rutinski održavaju prednost i sa velikim izgledima za plasman u finale LŠ dočekuju revanš u Madridu!

GOLOVI OVDE

Dortmund: Vajdenfeler, Subotić, Humels, Pišček (Groskrojc od 82.), Šmelcer, Bender, Gindogan (Šiber od 90.), Gece, Rojs, Blažikovski (Kel od 83.), Levandovski.

Real: Lopez, Varane, Pepe, Ramos, Koentrao, Kedira, Ozil, Alonso (Kaka od 80.), Modrić (Di Marija od 68.), Ronaldo, Iguain (Benzema od 68.).

(foto: beta)