LŠ: Nejmar bacio Liverpul u ogromne probleme, "Pevci" se i dalje nadaju!

• 22:55

Večeras je završeno i peto kolo u Ligi šampiona, a evo šta se dešavalo na terenima širom Evrope.

LŠ: Nejmar bacio Liverpul u ogromne probleme,
GRUPA A

Borusija je na svom terenu remizirala protiv Briža, u Dortmundu je bilo 0:0 što je bilo dovoljno ekipi Lusijena Favra da se nađe među 16 najboljih ekipa u Evropi.

GRUPA B

Barselona je i zvanično obezbedila plasman u narednu fazu Lige šampiona pošto je slavila u Holandiji protiv PSV-a sa 2:1. Holanđani su bili i više nego dobar rival u prvom poluvremenu, propustili su nekoliko izglednih prilika, ali ekipa kakva je Barsa to ume da kazni. Probudio se Leo Mesi u 61. minutu kada je prvo postigao pogodak na sjajan način, a potom upisao i lucidnu asistenciju ka Đeraru Pikeu devet minuta kasnije. Utešni pogodak za ekipu iz Ajndhovena delo je Luka de Jonga u 83. minutu meča.

U veoma uzbudljivom susretu na Vembliju, Totenhem je uspeo da zabeleži vitalnu pobedu nad Interom od 1:0. Engleski tim je imao veći posed lopte i blagu terensku inicijativu, ali su i "Neroazuri" uspevali da priprete Ljorisu. Ipak, epitet igrača utakmice zaslužio je Kristijan Eriksen koji je u 80. minutu krunisao odličnu akciju ekipe Maurisija Poketina i tako produžio nadu da bi "Sparsi" mogli da se nađu među 16 najboljih ekipa Evrope.

GRUPA C

Pari Sen Žermen uspeo je da savlada Liverpul sa 2:1 u Parizu i tako se približi cilju - plasmanu u narednu rundu takmičenja. "Sveci" su poveli u 13. minutu golom Huana Bernata, da bi Nejmar duplirao prednost u 37. minutu i upisao se u istoriju brazilskog, ali i evropskog fudbala. U poslednjim trenucima prvog poluvremena, "Redsi" su uspeli da smanje vođstvo domaćih pošto je Džejms Milner bio precizan sa bele tačke.

Crvena zvezda je večeras izgubila od Napolija sa 3:1, detalje sa tog susreta možete pogledati OVDE.

GRUPA D

Porto je večeras obezbedio prvo mesto u grupi D pošto su Portugalci trijumfovali nad Šalkeom rezultatom 3:1. Domaćin je sve rešio u drugom poluvremenu, prvo je Eder Militao zatresao mrežu u 52. minutu, da bi tri minuta kasnije Hesus Korona uz malo sreće potvrdio trijumf svoje ekipe. Nemci su stigli do utešnog pogotka u 88. minutu  kada je Nabil Bentaleb bio precizan sa penala, a konačan rezultat postavio je Musa Marega u četvrtom minutu nadoknade vremena. Srpski internacionalac Matija Nastasić odigrao je čitav meč za Šalke.

Pobedom Lokomotive nad Galatasarajem u Moskvi sa 2:0, postalo je poznato da će Porto i Šalke u narednu fazu Lige šampiona.