LŠ - Meč za infarkt, VAR u centru pažnje, "Građani" ispali! Liverpul lagano do polufinala!

• 22:56

Dramatično u Mančesteru, Liverpul lagano do polufinala.

LŠ - Meč za infarkt, VAR u centru pažnje,
Porto - Liverpul 1:4 (prvi meč 0:2)

Ekipa Liverpula je već nakon 65 minuta rešila pitanje pobednika, odnosno pitanje ekipe koja će se plasirati u polufinale.

Nakon 2:0 u prvom meču, danas je ekipa Jirgena Klopa loše počela utakmicu, Porto je imao svoje šanse, pretili su iz poluprilika, ali gola nije bilo u mreži Alisona.

Sa druge strane, Liverpul je tražio gol kako bi rešio pitanje pobednika i došao je do njega u 26. minutu utakmice. Tada je Salah proigrao Manea, Senegalac je bio siguran, a nakon konsultovanja VAR tehnologije sudija je pokazao na - centar.

Dovoljno za Liverpul, domaćima je bilo potrebno 4 gola što je bilo skoro nemoguće, a kada je nova lopta završila iza leđa Kasiljasa bilo je jasno ko će u polufinale.

Liverpul je poveo sa 2:0 u 65. minutu, tada je Salah dobio loptu od Arnolda, izašao je 1 na 1 sa Kasiljasom i pogodio za 0:2 čime je rešio pitanje pobednika, odnosno ko će među 4 najbolja tima.

Ipak, domaći su uspeli da smanje rezultat, da postignu počasni gol na ovom meču i to preko Militaa u 69. minutu. Sasvim zasluženo.

Sa druge strane, gosti preko Firmina postižu i treći gol, Henderson je uspeo da pošalje upotrebljivu loptu za Brazilca koji glavom vara Kasiljasa. Kada smo mislili da neće više, uradili su to opet.

Sadio Mane
EPA-EFE/FERNANDO VELUDO

Virdžil Van Dajk je bio najviši u kaznenom prostoru nakon asistencije Manea, igrao se 84. minut kada je postavljen konačan rezultat.

Nezasluženo visok poraz Porta.

Mančester siti - Totenhem 4:3 (prvi meč 0:1)

Totenhem će igrati protiv Ajaksa u polufinalu Lige šampiona. Nakon pobede od 1:0 u prvom meču, danas "vatromet" na "Etihadu", čak sedam golova, od toga pet u prvih 21 minut što je rekord Lige šampiona.

Situacija se menjala iz minuta u minut u prvih 20 minuta, Sterling je doveo domaće u prednost već u 4. minutu sjajnim udarcem unutar kaznenog prostora, da bi fantastični Son uspeo sa dva gola, u 7. i 10. minutu da preokrene rezultat.

Samo minut kasnije, Bernardo Silva ima dosta sreće i smešta loptu iza leđa Lorisa, da bi u 21. minutu Sterling vratio prednost u ovom meču na stranu Mančester sitija. Tada su "Građani" morali da napadaju, bio im je potreban gol, odnosno dva gola prednosti u ovom meču kako bi prošli u polufinale.

Golove iz prvog dela igre pogledajte u ovoj vesti.

Do gola su stigli, sasvim zasluženo jer su bili bolji rival u dotadašnjem delu meča, Serhio Aguero u svom stilu vara Lorisa za 4:2, ali je ostalo više od pola sata do kraja utakmice i Totenhem je imao svoju šansu da se vrati i da jednim golom preokrene "klackalicu".

Učinio je to u 73. minutu utakmice, nakon kornera koji je izveo Tripije, Ljorente je bio najviši u skoku, mnogima se učinilo da je igrao rukom, reklo bi se i da jeste, ali je nakon VAR tehnologije sudija Čakir odlučio da prizna gol na opštu radost navijača Totenhema!

Nije bilo gotovo.

Zaledila su se srca navijača Totenhema kada je Eriksen pogrešio, tada je Sterling uspeo da postigne gol za 4:4, igrao se drugi minut nadoknade! Kad ono...

VAR - ofsajd! Šta onda reći za navijače Mančester sitija koji su već proslavili plasman u polufinale nakon gola Sterlinga!

Do kraja nije bilo više uzbuđenja, Mančester siti je ispao, Totenhem je u polufinalu.