Kakva partija fudbalera Arsenala i Barselone, het-trikovi Ozila i Mesija!

Grupa A

Arsenal - Ludogorec 6:0
PSŽ - Bazel 3:0

Nakon tri kola, skoro da je sve poznato u grupi A. Dalje će najverovatnije ići Arsenal i PSŽ, Bazel i Ludogorec nisu rivali koji bi mogli da im ugroze plasman u osminu finala Lige šampiona.

Ovakav zaključak se može izvesti nakon današnjih utakmica, Arsenal je ubedljivo savladao Ludogorec, dok je PSŽ pobedio Bazel na svom terenu.

Arsenal je nastavio sa fantastičnim partijama ove sezone. Videli smo najbolji potez u ovogodišnjoj LŠ, izveo ga je Aleksis Sančez, Arsenal je na taj način uspeo da povede sa 1:0.

Pored njega, moramo napomenuti da Teo Volkot igra u životnoj formi. On je uspeo da povisi na 2:0 sjajnim udarcem sa distance.

Čembrlejn je na samom početku drugog poluvremena krunisao sjajnu igru iz prvog kada je bio jedan od najboljih na terenu, pogodio je za 3:0, da bi do kraja Mesut Ozil nakon fenomenalne lopte koju je uputio Santi Kazorla i nakon lopte Volkota u kontri sa dva gola postavlja na 5:0, da bi do kraja još jednom pogodio za svoj het-trik i 6:0.

Golove sa ovog meča pogledajte OVDE.

Bazel je danas bio ravnopravan rival ekipi PSŽ-a, ali nisu uspeli da stignu do boda. Nakon akcije Matuidija i Kavanija, Di Marija je doveo Parižane u prednost, da bi do kraja utakmice Mouri Kavani postavili konačan rezultat.

Dinamo (K) - Benfika 0:2

Biće ovde velika borba za prva dva mesta.

Bešiktaš je iz dva šuta u okvir gola stigao do dva gola u prvom poluvremenu, dok su se igrači Napolija propisno ispromašivali. Korea je postigao gol za 1:0, Mertens je izjednačio, da bi Abubakar doveo goste u prednost od 1:2.

Insinje je promašio penal u 50. minutu, bilo je veoma uzbudljivo, da bi sudija Karašev ponovo pokazao na belu tačku u 68. minutu.

Sada je Gabijadini, igrač koji je ušao u igru tri minuta ranije, ipak postigao gol za 2:2.

Ipak, gosti stižu do nezaslužene pobede, domaćini su kažnjeni golom Abubakara nakon centaršuta Kvarežme.

Dinamo iz Kijeva je protiv Benfike bio slabiji rival, gosti su došli do prenosti preko Salvija iz penala, da bi Servi pogodio za 2:0 u drugom poluvremenu čime je postavio konačan rezultat.

Seltik - Borusija Menhengladbah 0:2

Barselona je bila veoma ubedljiva večeras, videli smo i tri gola Lea Mesija.

Milorad Mažić je večeras sudio utakmicu veoma dobro, a prvu priliku na utakmici videli smo u 17. minutu kada je Leo Mesi stigao do prvog gola na meču. Iniesta mu je dodao, Fernandinjo se oklizao, najbolji na svetu je imao zicer.

Mazic Suarez

Nakon toga Mančester siti je imao par prilika, Nolito i Gundogan su šutirali, ali je danas Ter Štegen bio sjajan.

U drugom poluvremenu prvo je Klaudio Bravo napravio neverovatnu grešku, nakon udarca Suareza on je odbranio, ali je bio daleko van šesnaesterca, pa je Mažić morao da mu pokaže crveni karton.

Mesi je do kraja utakmice postigao još dva gola, Mančester siti je bio dosta slabiji zbog igrača manje, a Mažić je pokazao i na belu tačku u 87. minutu, ali Nejmar nije pogodio.

Ipak, Brazilac pogađa pred sam kraj i postavlja konačan rezultat na 4:0.

Golove pogledajte OVDE.

U drugoj utakmici Menhengladbah je uspeo da slavi u Glazgovu bez nekoliko prvotimaca. Han je asistirao Štindlu za 1:0 u 57. minutu, da bi upravo Han postavio konačan rezultat u 77. minutu.

Bajern - PSV 4:1

Nakon tri kola Atletiko Madrid ima sve tri pobede i skoro sigurno je u narednoj fazi Lige šampiona.

Karasko je bio danas jedini strelac, prihvatio je odbitak u kaznenom prostoru i zakucao loptu u mrežu. Atletiko je mogao da stigne i do ubedljivije pobede, bili su daleko bolji rival danas.

Bajern nije imao previše problema danas protiv PSV-a. Došli su u prednost preko Milera koji je u svom stilu postigao pogodak, da bi sjajni Kimih povećao na 2:0.

Narsing je odlično istrčao kontru, šutirao sjajno, Nojer ništa nije mogao za 2:1, ali je Levandovski potvrdio današnju pobedu Bajerna.

Do kraja, Bajern postiže još jedan gol preko Robena.