LŠ - "Ludnica", Mančester ispao, istorija Reala!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 08. decembar 2015.

• 22:37

Fudbaleri Mančester junajteda ispali su iz Lige šampiona nakon veoma loše utakmice koju su odigrali u Volfsburgu.

LŠ -
Grupa A

Real Madrid - Malme 8:0

Madriđani su, naravno, u ovaj meč ušli kao apsolutni favoriti i to su počeli da potvrđuju već od 12. minuta meča, kada je Karim Benzema savladao golmana Vilanda.

Ronaldo je sa leve strane odlično centrirao, Iskov udarac je golman Malmea najpre odbranio, ali se lopta odbila do Benzeme koji ovu priliku ne propušta - 1:0.

Dvanaest minuta kasnije, mreža gostiju se ponovo zatresla. I ponovo je Kristijano Ronaldo bio u ulozi ''pakera'', ovog puta sa desne strane je centrirao za Benzemu, a Francuz je i ovoga puta siguran i udarcem glavom postiže svoj drugi gol večeras.

Dva gola je Ronaldo pripremio večeras, pa je bilo za očekivati da se i sam upiše u strelce, a to se dogodilo u 39. minutu meča, kada je sjajno izveo slobodan udarac sa dvadesetak metara, iskosa sa leve strane. Lopta je završila u donjem levom uglu Vilandovog gola i Real je poveo sa 3:0.

Ubrzo je Ronaldo imao još jednu veliku priliku posle Iskove akcije, ali Portugalac iz ''srca'' kaznenog prostora šalje loptu preko gola.

Ali, tek što je počelo drugo poluvreme, Ronaldo se iskupio za ovaj promašaj. Akcija Reala tekla je kroz sredinu terena, lopta se na kraju odbila do Ronalda, koji se nalazio polulevo i snažnim udarcem ponovo zatresao mrežu - 4:0.

Ni time se CR7 nije zadovoljio! Nepuna dva minuta kasnije stigao je i do het-trika! Akcija Reala tekla je po desnoj strani, usledio je centaršut za Ronalda, koji se odlično snašao pored dvojice protivničkih igrača i ponovo naterao Vilanda da vadi loptu iz mreže - 5:0.

Repriza ovog gola viđena je devet minuta kasnije. Isko je probio po desnoj strani, sledi novi centaršut za Ronalda, a ovaj ni ovoga puta ne greši - 6:0, četvrti gol Ronalda!

Ni posle toga nije nedostajalo motiva Madriđanima, posebno Mateu Kovačiću, koji je u 70. minutu posle akcije Hesea natrčao na jednu odbijenu loptu i sa nekih dvanaest metara snažnim udarcem poslao loptu u mrežu - 7:0. Njegov prvi gol u dresu Reala.

Kanonada je nastavljena četiri minuta kasnije! Het-trik Karima Benzeme - 8:0 za Real!!!

PSŽ - Šahtjor 2:0

Prvu veću priliku PSŽ je imao već u 10. minutu preko Zlatana Ibrahimovića, ali je lopta završila iznad prečke.

Prvo poluvreme nije donelo mnogo sadržaja, ali posle samo dva minuta igre u drugom, desni bek domaćih Van der Vil se našao u odličnoj prilici, šutirao je iskosa sa desne strane u suprotni ugao, ali lopta je prohujala pored desne stative.

Bila je to najava onoga što se dogodilo deset minuta kasnije. Munjevita akcija Parižana, Ibrahimović na kraju proigrava Lukasa, koji sa ivice kaznenog prostora šalje loptu u mrežu - 1:0!

Laveci u 67. i Ibrahimović devet minuta kasnije su mogli da donesu i ubedljiviju prednost ''Svecima'', ali nisu iskoristili svoje velike prilike.

Ipak, Ibra se iskupio za ovaj promašaj u 86. minutu, kada je na asistenciju Lukasa realizovao kontru domaćih i duplirao prednost PSŽ-a - 2:0.

Konačna tabela Grupe A: Real Madrid 16, PSŽ 13, Šahtjor 3, Malme 3.

Grupa B

Volfsburg je savladao Mančester, ekipa Luja Van Gala moraće da se zadovolji igranjem u Ligi Evrope.

mancester junajted

Junajted je došao do prednosti veoma rano, fudbaleri Volfsburga su ostavili Huana Matu usamljenog na sredini terena, da bi Španac sjajnim pasom uposlio Marsijala koji postiže gol za 0:1.

Ipak, nakon jednog slobodnog udarca koji je izveo Rodrigez (inače fudbaler koji je bio na meti Junajteda), gol postiže Naldo za 1:1. Igrao se 13. minut utakmice.

Samo 15-ak minuta nakon toga, još jedan gol u mreži Mančester junajteda.

Bila je to fantastična akcija fudbalera Volfsburga, Draksler i Vieirinja su izradili čitavu odbranu Junajteda koja danas nikako nije bila na svom nivou za 2:1.

Ipak, kraj u ovoj grupi je bio neverovatan. Prvo je Gilavogi postigao autogol za 2:2, tada je Mančester prolazio dalje, ali je njihove nade ugasio samo dva minuta kasnije Naldo.

Imali su kolosalnu šansu fudbaleri Junajteda za izjednačenje, ali nije uspeo Marsijal da pogodi.

Uz poraz Junajteda PSV-u je bio dovoljan i bod protiv ekipe CSKA iz Moskve, a upravo to se i desilo, bilo je 0:0. Moskovljani su jurili pobedu kako bi prošli u narednu fazu.

Tošić je imao jedan dobar slobodan udarac u prvom poluvremenu, ali ekipa PSV-a je preživela ovu situaciju, da bi se u drugom desio penal za CSKA koji je iznudio Zoran Tošić.

Pogodio je Ignaševič, ali samo nekoliko minuta kasnije De Jong donosi zlata vredan gol PSV-u za 1:1 i prolazak u narednu fazu Lige šampiona.

Moskovljane je dokrajčio Proper u 86. minutu za 2:1.

Grupa C

Bilo je poznato da su Atletiko i Benfika u narednoj fazi, ali se nije znalo ko će u narednu fazu Lige Evrope.

Atletiko je obezbedio prvo mesto pobedom u Lisabonu sa 2:1, bili su bolji čitavim tokom meča, naročito u prvom poluvremenu kada su Nigez i Vijeto postigli golove za 2:0.

Ipak, Mitroglu smanjuje na 2:1 u drugom poluvremenu, a to je bilo sve što je ova ekipa uspela da uradi u ovom meču.

Drugi meč je odlučivao ko će u Ligu Evrope, a to će biti ekipa Galatasaraja koja je uspela da uzme bod koliko joj je bilo potrebno za prolazak u narednu fazu Lige Evrope.

Tvumasi je doveo goste u vođstvo u 62. minutu, da bi samo dva minuta kasnije Inan doneo izjednačenje i plasman Galati u LE.

Grupa D

Na početku meča na "Etihadu" gosti bolji, probao je Korb, ali je šutirao preko gola. Ipak, u 15. minutu vode "Građani", Sterling je asistirao Silvi, Zomer vadi loptu iz mreže. Ipak, "Koltovi" se odmah vraćaju, Štindl je posle sjajne akcije poslužio Korba koji ovog puta ne greši, samo dva minuta je trajalo vođstvo domaćina.

Teško je Siti stizao do gola Nemaca, pa je nekako logično nova lopta završila iza leđa Harta, 2:1 za Nemce. U nastavku, šansu je imao David Silva, ali su Nemci igrali odlično, pokazali još jednom da su odlična ekipa i da nisu tek tako preslišali Bajern za vikend. No, nisu izdržali do kraja, u 80. minutu "Građani" poravnavaju, strelac je bio Sterling posle asistencije Davida Silve. Dva minuta kasnije, opet Sterling, novi gol i potpuni preokret.

Zatim je Boni potvrdio pobedu, za pet minuta je Siti postigao tri gola i stigao do trijumfa.

U Sevilji vatromet prilika, dominacija Juventusa u prvom poluvremenu, Serđo Riko na momente kao na streljani. Ali, Italijani nisu dali gol u prvom poluvremenu, a promašaj Morate konkuriše za blam godine. Na drugoj strani, dve šanse za bivšeg "Juventina" Ljorentea, ali se on već uverio na treninzima kakav je golman Bufon.

Ipak, u drugom poluvremenu Juventus je stao, nisu baš puno razmišljali o golu Andaluzijaca pa su i kažnjeni sredinom drugog dela. Ljorente, ko drugi, pogodio je glavom suprotan ugao, kao da su potcenili njegovi nekadašnji saigrači opasnost koja preti. Ipak, ništa se posle toga nije promenilo, Juve prilično nemoćan da uzvrati. A onda su čuli da je Siti okrenuo protiv Gladbaha, pa su napali, Dibala je pogodio prečku.

Mogao je i Pogba da izjednači, na drugoj strani je Gameiro propustio priliku da dotuče Italijane.