LŠ - Liverpulovo veče, Napoli izvisio

sreda 06.12.2017.
22:37

Večerašnjim mečevima poslednjeg, šestog kola, spuštena je zavesa na grupnu fazu takmičenja u Ligi šampiona.

Beta/AP Photo/Rui Vieira

U centru pažnje večeras su bila dešavanja u Grupi E, gde je pre večerašnjih mečeva bilo neizvesno po pitanju prve tri pozicije, ali Liverpul se potrudio da sve dileme otkloni već posle petnaestak minuta u duelu sa ekipom moskovskog Spartaka.

Glavna uloga pripala je Kutinju, koji je već posle četiri minuta igre ''načeo'' goste udarcem sa bele tačke, a svoju golgetersku seriju nastavio pogocima u 15. i 50. minutu za het-trik.

U prvom poluvremenu je pogodio i Firmino u 19. minutu, a drugo je otvorio Mane, svojim pogotkom u 48. minutu. Mane se tu nije zaustavio, pa je pola sata kasnije pogodio još jednom za 6:0.

Tačku je stavio Salah u 86. minutu za konačnih 7:0.

Goleada Liverpula demotivisala je ekipu Sevilje koja je večeras gostovala u Mariboru. Slovenački tim je poveo već u desetom minutu meča golom Tavaresa.

Vođstvo Maribora trajalo je do 76. minuta, kada je Ganso doneo izjednačenje Sevilji.

Dakle, Liverpul i Sevilja idu u osminu finala Lige šampiona, Spartak će u šesnaestinu finala Lige Evrope.

Grupa E

Maribor - Sevilja 1:1

Tavares 10 - Ganso 76.

Liverpul - Spartak Moskva 7:0
Kutinjo pen 4, 15, 50, Firmino 19, Mane 48, 76.

Tabela: Liverpul 12, Sevilja 9, Spartak 6, Maribor 3.

Trebalo je da bude zanimljivo i u Grupi F, ali ispostavilo se da je i ovde sve postalo jasno posle prvog poluvremena.

Napolitanci su se nadali pobedi Mančester Sitija nad Šahtjorom, kako bi se domogli drugog mesta, ali ukrajinski predstavnik je sjajno odigrao prvih 45 minuta i u tom periodu poveo sa 2:0 golovima Bernarda i Ismailija.

''Građani'' su do počasnog gola stigli tek u poslednjim trenucima meča preko Aguera iz penala.

Za to vreme u Roterdamu, Napoli je sjajno počeo, poveo je golom Zjelinskog već u drugom minutu, ali su domaći golom Jorgensena izjednačili pola sata kasnije.

Činilo se da će se tim rezultatom okončati ovaj meč, ali je Juste u nadoknadi vremena doneo sva tri boda Fejenordu, ujedno i prve bodove Holanđanima ove sezone u LŠ.

Grupa F

Fejnord - Napoli
2:1
Jorgensen 33, St. Juste 90. - Zjelinski 2

Šahtjor - Mančester Siti
2:1
Bernard 26, Ismaili 33 - Aguero 92 (pen).

Tabela: Mančester Siti 15, Šahtjor 12, Napoli 6, Fejnord 3.

Bez neizvesnosti i u Grupi G. Demoralisani Monako večeras je totalno potučen u Portugalu, gde je Porto deklasirao ''Kneževe'' sa 4:1. Najveći deo posla domaći su završili u prvom delu igre, kada je Abubakar postigao dva, a Brahimi dodao još jedan gol za velikih 3:0.

Prvo poluvreme obeležila je i tuča igrača dva tima u 37. minutu, a crvenim kartonima kažnjeni su Felipe i Gezal, akteri ovog sukoba.

U nastavku rutina portugalskog tima, za potvrdu drugog mesta u grupi.

A u Nemačkoj, prvoplasirani Bešiktaš je potvrdio ulogu najbolje ekipe u ovoj grupi. Gosti, sa našim Tošićem u ekipi, dugo su vodili golom Negreda iz penala, a Lajpcig je sa igračem manje u finišu golom Keite stigao do boda - 1:1.

Ipak, ostalo je dovoljno vremena da Taliska u 90. minutu donese pobedu Bešiktašu - 1:2.

Grupa G

Lajpcig - Bešiktaš 1:2
Keita 87 - Negredo pen 10, Taliska 90.

Porto - Monako 5:2
Abubakar 9, 33, Brahimi 45, Teles 66. - Glik 61 (pen), Falkao 78.

Tabela: Bešiktaš 14, Porto 10, Lajpcig 7, Monako 2.

Konačno, u Grupi H je već ranije bilo poznato ko ide u osminu finala, pa je večeras ostalo da saznamo da li će Dortmund uspeti da se domogne bar Lige Evrope.

''Milioneri'' su u tome uspeli, i pored poraza od Reala u Madridu (3:2), s obzirom da je, prema očekivanju, kiparski APOEL ubedljivo poražen od Totenhema na Ostrvu - 3:0.

Real je već posle 13 minuta igre imao ubedljivo vođstvo, golovima Majorala i Ronalda, delovalo je da rezultatske neizvesnosti neće biti, ali se Dortmund vratio golovima Obamejanga krajem prvog i početkom drugog poluvremena.

Ipak, pobedu Realu donao je Lukas, pogotkom u 81. minutu.

Totenhem je protiv Kiprana već u prvom poluvremenu odradio glavni deo posla i tako potvrdio prvo mesto u grupi.