LŠ, kvalifikacije - Valensija najubedljivija, Jokan na pragu Lige šampiona!

• 19. avgust 2015.

• 22:44

Večerašnjim mečevima kompletirana je prva runda poslednjeg kruga kvalifikacija za Ligu šampiona. Svi još uvek vide svoje šanse za plasman u elitu.

Biće veoma zanimljivo za sedam dana, kada se budu igrali revanš mečevi plej-of faze kvalifikacija za Ligu šampiona.

To je generalni zaključak posle odigranih prvih mečeva, kako sinoć, tako i večeras.

Svi rezultati su dostižni, pa tako i one najubedljivije večerašnje pobede, poput Valensijine nad Monakom.

Utakmica koja je privukla najviđe pažnje bio je duel na Mestalji, između Valensije i Monaka, a španski predstavnik je pred svojim navijačima slavio sa 3-1.

Valensija je do vođstva stigla posle samo četiri minuta igre, kada je Rodrigo savladao Subašića, na asistenciju Fegulija.

Minimalno vođstvo domaćina ostalo je na snazi do kraja prvog poluvremena, a tek što je počelo drugo, Mario Pašalić je doneo izjednačenje Monaku i gol nade 'Kneževima'' pred revanš.

Ostatak meča protekao je u znaku domaćih, koji su golovima Pjatija u 59. i Fegulija u 86. minutu stekli sasvim solidnu prednost - 3:1.

Sve golove iz Valensije možete da vidite OVDE.

Jokanovićev Makabi iz Tel Aviva napravio je iznenađenje večeri, pošto je na gostovanju favorizovanom Bazelu ostvario odličnih 2-2 i značajno se približio plasmanu u Ligu šampiona!

Makabi je najavio iznenađenje vodećim golom Zehavija u 31. minutu, ali su domaći zatim uspeli da naprave preokret, golovima Delgada iz penala u prvom poluvremenu, a onda i Embola u 88.

Međutim, u poslednjim trenucima meča, u šestom minutu nadoknade vremena, Zehavi je još jednom šokirao domaće navijače, postigavši izjednačujući gol za konačnih 2-2!

Najviše golova bilo je u Glazgovu, gde je Seltik savladao Malme sa našim Đurđićem i Rodićem u ekipi, rezultatom 3-2.

Mogli su domaći i do ubedljivije prednosti, pogotovo što su vodili 2-0 već posle 10 minuta igre. Imali su i 3-1 do poslednjih trenutaka, ali je Berget u nadoknadi pogodio za konačnih 3-2.

Zagrebački Dinamo
je posle prvog poluvremena gubio u Albaniji od Skenderbega, domaći su poveli golom Škembija iz slobodnog udarca, ali je u nastavku usledio potpuni preokret. Izjednačio je El Sudani u ol. minutu, a gol za pobedu Zagrepčana, i to evrogol, postigao je Pivarić u poslednjim trenucima meča - 1:2.

Konačno, uspešan u gostima bio je i Šahtjor, koji je golom Marlosa u 44. minutu savladao Rapid u Beču sa 1-0.