LŠ (kval.) - Seltik bez Lige šampiona, novo razočaranje za Fener, Lazović umalo tragičar Videotona

utorak 14.08.2018.
21:58

Poznata su još četiri učesnika plej-of faze kvalifikacija za Ligu šampiona.

EPA-EFE/PETER POWELL

Nakon Dinamo Kijeva, BATE Borisova i PAOK-a, u narednu rundu ide i atinski AEK, koji je na svom stadionu savladao škotskog šampiona Seltik sa 2:1 (1:0).

U prvom susretu bilo je 1:1, te je sa ukupnih 3:2 grčki šampion uspeo da izbori plej-of.

Poveli su golom Gala već u šestom minutu, a sa minimalnom prednošću u korist domaće ekipe se otišlo na odmor.

Nakon samo pet minuta igre u nastavku, Livaja povećava prednost Atinjana na 2:0.

Usledila je opšta ofanziva "Kelta", koji dolaze do nade u 78. minutu, kada je mrežu Barkasa zatresao rezervista Sinkler.

Dinamo Zagreb je potvrdio trijumf iz Kazahstana, slavili su na "Maksimiru" sa 1:0 (0:0) protiv Astane, te sa ukupnih 3:0 idu u plej-of.

Jedini gol na utakmici postigao je Mario Gavranović.

"Modri" će u plej-ofu igrati protiv prvaka Švajcarske, ekipe Jang Bojsa.

Videoton je uspeo da zadrži prednost gola u gostima iz Malmea, odigrali su 0:0 na svom terenu u Mađarskoj. Kako je u Švedskoj bilo 1:1, ekipa Marka Nikolića ide u plej-of zbog gola u gostima.

Imao je veliku šansu da prednost mađarskoj ekipi donese bivši reprezentativac Srbije Danko Lazović, on je u 67. minutu dobio priliku da izvede jedanaesterac, ali nije uspeo da savlada protivničkog čuvara mreže, te je rezultat ostao nepormenjen.

Na njegovu sreću kazna nije stigla Videoton, koji u plej-ofu igra sa atinskim AEK-om, za koji smo napisali da je izbacio Seltik. Treba dodati da je uz Danka Lazovića u napadu Videotona bio i Marko Šćepović.

Veoma interesantno je bilo u Istanbulu, gde je odigran derbi duel trećeg kola kvalifikacija između Fenerbahčea i Benfike.

Prvi meč u Lisabonu završen je pobedom domaćina od 1:0, pa su "Orlovi" izborili plasman u plej-of, nakon remija u Istanbulu od 1:1 (1:1).

Poveli su fudbaleri Benfike u 26. minutu preko Fernandeša, da bi u nadoknadi vremena prvog dela igre rezultat poravnao Potuk.

U nastavku nije bilo promene rezultata, rivali su bili poprilično izjednačeni, ali je Benfika zadržala šansu da ove sezone igra elitno takmičenje, dok će Fener u poslednje kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Benfika, za koju je svih 90 minuta odigrao Ljubomir Fejsa, u plej-ofu će igrati protiv PAOK-a.