LŠ (kval) - Olimpijakos slavio u Turskoj, LASK šokirao Bazel, goleada u Sloveniji!

Autor: Ivan Cvetković
sreda 07.08.2019.
22:08

Zanimljivo je bilo u večerašnjim mečevima kvalifikacija za najelitnije evropsko takmičenje.

EPA-EFE/LAURENT GILLIERON

Večeras se širom Evrope igraju utakmice kvalifikacija za Ligu šampiona.

U prvoj utakmici trećeg kola Olimpijakos je savladao Bašakšehir u gostima rezultatom 1:0, a čovek odluke bio je Masuras u 53. minutu meča.

Kluž i Seltik su remizirali, u Rumuniji je bilo 1:1. Poveli su domaćini golom Rondona u 28. minutu, ali je devet minuta kasnije Forest spasio svoj tim poraza.

LASK iz Linca napravio je iznenađenje pobedom nad Bazelom u Švajcarskoj, Austrijanci su slavili sa 2:1. Svoj tim u vođstvo doveo je Trauner u 50, da bi u 82. minutu Klaus udvostručio prednost Linca. Pet minuta kasnije Zufi je postavio konačan rezultat što nije bila naročita uteha favoritu.

Pravu goleadu videli smo u Mariboru gde je domaćin poražen od Rosenborga sa 3:1. Poveli su Norvežani sa dva brza gola Soderlunda u 50. i 64. minutu, da bi utehu Slovencima pružio Tavareš u 70. Samo minut kasnije Jensen je pogodio za veliku prednost pred revanš u Trondhajmu.

Srpski internacionalac Saša Ivković odigrao je čitav meč za Maribor.