LŠ, kval. - Maribor u poslednjim minutima do trećeg kola!

sreda 31.07.2019.
21:48

Šveđani poklekli u samoj završnici.

Epa/Antonio Bat

Nije 180 minuta bilo dovoljno da dobijemo pobednika u duelu AIK-a i Maribora, pa su se igrali produžeci u Stokholmu, više o regularnih 90 minuta OVDE.

U dodatnih 30, AIK je uvećao prednost na 3:1, činilo se da su na pragu plasmana u treće kolo.

Eljonusi je bio strelac nakon samo tri minuta igre u prvom produžetku, na asistenciju Adua.

Nisu se ipak predavali Slovenci, igrao se 117. minut, kada je Rumun Kretu bio najviši u skoku nakon centaršuta Vilera, pa je glavom zatreseo mrežu domaćina.

Maribor je tako poravnao rezultat u dvomeču, ali je stigao i do drugog gola u gostima, AIK je postigao jedan su Sloveniji.

Rezultat je ostao nepromenjen, Kretu je odveo ekipu Maribora u treće kolo, gde će se sastati sa Rozenburgom.

AIK Stokholm - Maribor 3:2 (uk. 4:4)