LŠ, kval. - Iznenađenje u Bazelu, "Modri" sigurni, nesuđeno pojačanje Partizana vodi Mađare dalje

utorak 30.07.2019.
21:55

Još tri meča su odigrana u okviru drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Epa/Peter Klaunzer

Veliko iznenađenje dogodilo se u Švajcarskoj, Bazel je kod kuće slavio protiv PSV Ajndhovena sa 2:1 (1:1) i tako zbog više golova u gostima otišao dalje.

U prvom duelu "Filipsovci" su kod kuće slavili sa 3:2, tako da je ukupan rezultat u dvomeču 4:4, ali zbog dva postignuta gola u Holandiji Bazel ide dalje.

Poveli su Švajcarci u osmom minutu preko Komerta, da bi u 23. minutu PSV poravnao preko Brume.

Ipak, Bazel stiže do nove prednosti u 68. minutu, ovoga puta je strelac bio van Volfsvinkel.

PSV je pretio do kraja, imali su i domaći svoje šanse, Ajeti je mogao da reši sve dileme u 84. minutu, ali je Zut dobro reagovao i sačuvao mrežu.

Ipak, nije bilo promene rezultata, Bazel je priredio iznenađenje i igraće u trećem kolu kvalifikacija za LŠ, dok Holandija ostaje sa jednim predstavnikom u elitnom takmičenju.

Dinamo Zagreb je slavio sa 3:0 (0:0) na "Maksimiru" protiv Saburtalo Tbillisija, pa sa ukupnih 5:0 ide u treće kolo kvalifikacija.

Poveli su u 77. minutu preko Orsića, da bi prednost duplirao Petković 11 minuta kasnije.

Konačan rezultat postavio je Dani Olmo u četvrtom minutu nadoknade.

Tokmak Nguen

Ferencvaroš je uspeo da sačuva prednost sa svog terena u duelu sa Valetom, na Malti nije bilo pobednika, meč je okončan sa 1:1 (1:0), pa sa ukupnih 2:4 prvak Mađarske ide dalje.

Najbolji tim Malte poveo je u 27. minutu preko Fontanelje, koji je bio precizan sa kreča.

Ipak, odgovorili su Mađari u 60. minutu, strelac je bio Tokmak Nguen, fudbaler koji je minule sezone bio velika želja beogradskog Partizana.

Ranije danas odigrana su još tri revanš meča drugog kola kvalifikacija, Srbin je bio junak u pobedu Apoela, više OVDE.