utorak 15.09.2020.
22:55

Belgijanci slavili kod kuće.

EPA-EFE/Matt Childs / POOL

Fudbaleri Genta slavili su na svom stadionu protiv Rapida iz Beča sa 2:1 (1:0) i tako su se plasirali u plej-of za plasman u Ligu šampiona, gde će se sastati sa kijevskim Dinamom.

Poveli su u 36. minutu preko Dorša, da bi se sa 1:0 otišlo na odmor.

Nakon 15ak minuta u nastavku su dobili penal, odgovornost je preuzeo Jaremčuk, bio je siguran, 2:0 za Gent.

Gosti stižu do gola u trećem minutu sudijske nadoknade preko Demira, ali je bilo kasno, Gent je obezbedio grupnu fazu Lige Evrope i sa kijevskim Dinamom će igrati za grupnu fazu Lige šampiona i to ponovo na svom stadionu.

Danas je plasman u plej-of obezbedila i ekipa PAOK-a, pobedu sastava iz Soluna overio je bivši igrač Partizana Andrija Živković i do protiv svog doskorašnjeg kluba. Grčki sastav će se za grupnu fazu LŠ boriti sa Krasnodarom.