20:54

Nakon Omonije još dva tima izborila plasman u plej-of.

EPA-EFE/Szilard Koszticsak

Fudbaleri Crvene zvezde nisu uspeli da ponove uspeh iz prethodne dve sezone, ispali su u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona od kiparske Omonije.

Elitno takmičenje ostalo je san, puleni Dejana Stankovića će sada igrati plej-of za plasman u grupnu fazu Lige Evrope.

Više o porazu srpskog šampiona u Nikoziji u prilogu.

U terminu od 19h odigrana su još tri susreta, Ferencvaroš je dočekao zagrebački Dinamo, pa je nakon Seltika šokirao i hrvatski sastav, slavili su na svom stadionu sa 2:1 (1:1).

Poveli su već u drugom minutu, prodor Nguena po desnoj strani, igrač koji je svojevremeno bio velika želja Partizana je potom ubacio loptu pre gol rivala, na pravom mestu našao se Lovrenčič, koji preciznim udarcem matira golmana Dinama za 1:0.

"Modri" ipak stižu do izjednačenja u 23. mintu, Uzuni je loše odreagovao nakon kornera sa desne strane, pa je loptu sproveo u sopstvenu mrežu.

Sa 1:1 se otišlo na odmor, da bi se Uzuni iskupio u 65. minutu, pukla je kontra, Albanac je pobegao odbrani Zagrepčaka i matirao Livakovića za novu prednost Ferencvaroša.

Do kraja nije bilo promena, ekipa Ferencvaroša ide u plej-of za plasman u grupnu fazu Lige šampiona, gde će igrati sa boljim iz duela Karabaga i Moldea.

Susret u Azerbejdžanu je počeo u istom terminu, ali se nakon 0:0 u 90 minuta otišlo u produžetke.

U 19h sastali su se i Makabi Tel Aviv i Dinamo Brest, izraelski sastav je slavio kod kuće sa 1:0 (0:0).

Gol odluke pao je u 50. minutu, strelac je bio Biton iz penala.

Makabi će u plej-ofu igrati sa Salcburgom.