LŠ (kval.) - Grci odoleli u Glazgovu

sreda 08.08.2018.
23:48

Šampion Grčke vraća se sa gostovanja Seltiku neporažen i sa rezultatom koji mu u revanšu daje veće šanse za plasman u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona.

Beta/Jeff Holmes/PA via AP

Fudbaleri Seltika i AEK-a remizirali su (1:1) u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Prvi meč odigran je na "Seltik Parku" u Glazgovu, a šampionu Škotske nije pomoglo ni to što su Grci više od pola časa imali igrača manje na terenu.

Domaćin je poveo golom Mekgregora u 17. minutu, ali je AEK minut pre kraja prvog dela iskoristio priliku koja se neočekivano ukazala i stigao do poravnanja.

Vodeći gol Kaluma Mekgregora pogledajte OVDE!

Lopta gotovo da je izašla u gol aut u momentu kada je uporni Helder Lopes uspeo da je pošalje u šesnaesterac, a tamo se pojavio Viktor Klonaridis koji je snažnim udarcem zatresao mrežu.

Gol kojim je AEK stigao do izjednačenja pogledajte OVDE!

Pola časa pre kraja AEK ostaje sa igračem manje na terenu. Konstantinos Janakopulos u razmaku od samo sedam minuta biva dva puta javno pomenut što je Grke uvelo u veliki problem.

AEK je do kraja uspeo da se odbrani tako da će u revanšu u Atini imati prednost od starta meča jer bi i remi bez golova odveo dalje šampiona Grčke.