utorak 16.07.2019.
18:50

Veliko iznenađenje u glavnom gradu Severne Makedonije.

Epa/Thomas Hodel

U prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, fudbaleri Kaljua iz Estonije savladali su Škendiju u Skoplju sa 2:1 i tako obezbedili plasman u narednu rundu kvalifikacija.

Prvak Estonije je na odličan način otvorio meč pošto je Uge pogodio glavom nakon kornera već u šestom minutu.

Usledila je totalna ofanziva Makedonaca koji su morali da postignu gol kako bi uspeli da vrate prednost iz prve utakmice (1:0) u čemu su i uspeli u 62. minutu kada je Ibraimi zatresao mrežu sa penala.

Od tog trenutka Estonci su krenuli svim silama kako bi pokušali da naprave iznenađenje i uspeli u tome pošto je Liliu u prvom minutu nadoknade vremena doneo veliko slavlje svojoj ekipi.

Kalju će se u narednom kolu sastati sa boljim iz dvomeča Seltik - Sarajevo, škotski tim ima prednost od 3:1 iz prve utakmice u Glazgovu.