LŠ (kval.): Dinamo nosi veliku prednost iz Astane

utorak 07.08.2018.
17:52

Sjajan rezultat pred revanš na Maksimiru.

Epa/Teigen, Trond Reidar

U trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, fudbaleri Dinama iz Zagreba savladali su Astanu u Kazahstanu sa 2:0.

Meč je obeležio sjajni fudbaler "Modrih" Dani Olmo pošto je u 39. minutu namestio pogodak Mariju Budimiru za vođstvo ekipe sa Maksimira.

U drugom poluvremenu, domaćini su krenuli nešto bolje, imali već posed lopte i poništen im je gol u 80. minutu susreta.

Ipak, strpljivi Hrvati su dočekali svoju šansu iz kontre četiri minuta kasnije kada je Dani Olmo pogodio sa distance.

Od prvog minuta u dresu Astane nastupili su srpski reprezentativac Antonio Rukavina i srpski internacionalac Nenad Erić.

Naredne sedmice revanš se igra u Zagrebu.

ASTANA: Erić - Rukavina, Postnikov, Aničić, Šomko - Maevski, Tomasov (od 81. Murtazajev), Klajnhajsler, Mužikov (od 46. Oliveira), Pedro Enrike - Kabananga (od 63. Janga)

DINAMO ZAGREB: Zagorac - Leovac, Dilaver, Teofil Katerin, Stojanović - Ademi (od 63. Šunjić), Oršić, Olmo, Gojak, Hajrović (od 82. Kadzior) - Budimir (od 46. Gavranović)