utorak 24.07.2018.
17:55

Prvi meč drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona odigran je tokom popodneva u prestonici Kazahstana.

Epa/Henning Bagger

Fudbaleri Astane i Midtjilanda odmerili su tokom popodneva snage u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Utakmica na "Astana Areni" završena je trijumfom domaćeg tima 2:1 (1:0) kojem će se na kraju više radovati šampiona Kazahstana iako su i gosti dali gol.

Domaćin je stigao do prednosti nakon pola časa igre, golom Lasla Klajnhajslera. Mađarski internacionalac je zategao sa dvadesetak metara i pogodio donji levi ugao gola Jaspera Hansena.

Minimalnu prednost domaći su imali do šestog minuta nastavka kada je Gustav Vikhajm povukao loptu sa leve strane i suviše lako došao do pozicije iz koje je uspeo da uputi udarac i zatrese mrežu Nenada Erića.

Činilo se da će Midtjiland otići iz Kazahstana neporažen, ali je u četvrtom minutu nadoknade Laslo Klanhajsler svojim drugom golom na meču doneo pobedu Astani.

Midtjilandu ostaje za utehu to što je postigao gol, ali nema dileme da bi sa remijem šampion Danske imao mnogo veće šanse u revanšu.

Srpski internacionalac Antonio Rukavina proveo je svih 90 minuta na terenu u trijumfu Astane.

Bolji iz dvomeča Astane i Midtjilanda igraće u trećem kolu protiv pobednika duela Dinamo Zagreb - Hapoel Ber Ševa.