LŠ - Kraljevsko izdanje 'Kraljevskog kluba'!

• 26. februar 2014.

• 22:37

Fantastičnom partijom u duelu sa Šalkeom fudbaleri Real Madrida praktično su obezbedili plasman u četvrtfinale Lige šampiona nanevši nemačkom klubu najteži poraz u evrokupovima.

Lider španske Primere praktično je overio plasman u četvrtfinale Lige šampiona nakon prvog meča sa Šalkeom, igranom na "Gelzenkirhen Areni".

Fudbaleri Real Madrida savladali su nemačkog predstavnika rezultatom 6:1 (2:0) a utakmica je bila melem za oči ljubitelja "Kraljevskog kluba".

Golove pogledajte OVDE!

Izabranici Karla Anćelotija demonstrirali su silu na "Gelzenkirhen Areni" o čemu ne svedoči sam rezultat, već i način na koji je Real Madrid stigao do večerašnje pobede. Samo u prvom poluvremenu Kristijano Ronaldo imao je više udarca ka golu domaćih nego čitava ekipa Šalkea.

Ako se tome doda podatak da je Drakslerov udarac u 14. minutu bio i jedina prava šansa za domaće tokom čitave utakmice, jasno je zašto Real Madrid već večeras može da se okrene pripremama za dvomeče u četvrtfinalu.

Počelo je pokušajem Hevedesa u drugom minutu. Glavom je defanzivac Šalkea pokušao da savlada Kasiljasa ali je lopta otišla nedaleko od desne stative gola Real Madrida.

Nije dugo trebalo Real Madridu da "načne" 'Kraljevsko plave', pošto se na prvi pogodak gostiju čekalo svega 13 minuta. Kristijano Ronaldo petom je želeo da uposli Bejla ali je lopta stigla do Benzeme nakon odbitka.

Francuski internacionalac prihvatio je odbitak i rutinskom realizacijom matirao golmana domaćih za vođstvo Real Madrida.

Nepun minut, nakon vodećeg gola Karima Benzeme, Julijan Draksler, propustio je priliku da utakmicu odvede u nekom drugom smeru. Centaršut Džefersona Farfana napravio je problem defanzivcima Reala pa lopta dolazi do Drakslera koji sa dva-tri metra glavom pogađa jedini deo gola koji je Iker Kasiljas u datom trenutku mogao da pokrije fantastičnom intervencijom.

Kazna za promašaj stigla je jako brzo. Pogrešio je Santana kraj leve aut linije, Benzema je prosledio loptu Bejlu, koji nakon vozanja trojice defanzivaca Šalkea pogađa bliži ugao nemoćnog Fermana za vođstvo gostiju od 0:2.

Do odlaska na odmor Ronaldo je pogodio stativu a jednom je i Ferman zaustavio udarac Portugalca fantastičnom intervencijom, dok je poslednja prilika u prvom delu meča viđena u 44. minutu kada Benzema ne uspeva da iskoristi upotrebljiv centaršut Marsela.

Koliko je Real Madrid bio dominantan u prvom delu igre svedoči i podatak da su fudbaleri gostujućeg tima imali 90% uspešnih pasova. Za to vreme igrači Šalkea u koje se namčki klub najviše uzdao nisu uspevali da se vide na terenu, a kamo li da učine nešto konkretnije.

Germany Soccer Champions League

Početak drugog poluvremena obeležio je solidan pokušaj Nojštedtera sa distance koji ipak nije bio toliko dobar da bi Kasiljas morao da vadi loptu iz mreže.

Usledio je dvadesetominutni šou u režiji Kristijana Ronalda, koji je svojim sjajnim potezima omogućio Real Madridu da stigne do "petarde" u Gelzenkirhenu već u 69. minutu.

Portugalac je na asistenciju Bejla 'polomio kičmu' Matipu a onda udarcem u dalji ugao gola Fermana postigao treći pogodak za Real na večerašnjem susretu.

Samo pet minuta kasnije Ronaldo 'štiklom' vezuje Benzemu sa golom, a Francuz hladnokrvno pogađa po drugi put na večerašnjem susretu za vođstvo gostiju od 0:4.

Večerašnje mučenje Šalkea nastavio je Garet Bejl u 69. minutu, posle asistencije Serhija Ramosa kroz šuplju odbranu domaćeg tima. Velšanin je sjajno primio loptu i već u dva koraka duboko zagazio u šesnaesterac Šalkea, da bi potom matirao Fermana po peti put na utakmici.

Minut pre kraja susreta Ronaldo izlazi pred golmana Fermana, driblingom ga izbacuje iz igre, a potom donosi prednost Real Madridu od 0:6!

Tu nije bio kraj goleade, pošto već u narednom napadu Klas Jan Huntelar postiže prelep gol u prvom minutu nadoknade koji ipak ne donosi ništa Šalkeu osim slabe utehe.

Posle svega viđenog, jasno je da su Madriđani već "bukirali" kartu za četvrtfinale a ukoliko u nastavku sezone uspeju da prikažu partije kakava je bila večerašnja, može se reći da ni "la Desima" nije daleko.