utorak 10.12.2019.
22:55

Kakva utakmica na stadionu "lavova".

EPA-EFE/MIGUEL A. LOPES

Zenit se ubedljivim porazom oprostio od oba evropska takmičenja, Benfika ide u LE, Lion slavi Depaja i prolazak u top 16.

Grupa G

Benfika - Zenit 3:0

Na meču u Lisabonu nije viđeno neko uzbuđenje iako je ovo Zenitu bio veoma bitan meč.

Prvo poluvreme je prošlo bez bećih uzbuđenja da bi u nastavku "orlovi" u potpunosti pregazili rivala iz Rusije.

Već u drugom minutu nastavka Benfika stiže do gola i vođstva od 1:0, strelac je Ćervi na asistenciju Picija.

Portugalac pored asistencije beleži i gol desetak minuta kasnije iz penala, Santos pre toga dobija drugi žuti te Zenit ostaje sa igračem manje u nastavku.

Katastrofu tima iz Rusije kompletira Azmoun koji autogolom u 79. minutu postavlja na 3:0 za domaćina.

Bane Ivanović je odigrao svih devedeset minuta za ruski tim.

Lion - RB Lajpcig 2:2

Veoma zanimljiva utakmica u Francuskoj, domaćinu je po odvijanju rezultata u Lisabonu ovde trebao samo bod za prolazak dalje.

Stvari su se dosta zakomplikovale u prvom poluvremenu, dva penala je suđeno za goste. Prvi realizuje Forsberg u devetom a Verner povisuje na 2:0 u 33. minutu. Ovo je značilo da Lion ispada iz svih takmičenja, francuski tim je dao sve u povratku sa pauze.

Domaćin uspeva da prepolovi prednost na 2:1 golom Auara u pedesetom minutu na asistenciju Tusara.

Lion nastavlja da traži taj gol za prolazak i on dolazi u 82. minutu, Depaj se odlično snalazi na drugoj stativi i izjednačuje rezultat na 2:2.

Velika prilika za Lajpcig u 85. minutu, ali je odbrana Liona uspela da zadrži 2:2, i spreči još jedno vođstvo gostiju.