LŠ - Juve u problemu, Siti završio posao!

• 13. februar 2018.

• 22:36

Uzbudljivo veče u Torinu, Juve od sjaja do očaja, a za to vreme Mančester Siti se poigravao sa Bazelom.

Večeras odigrane prve dve utakmice 1/8 finala Lige šampiona, a kako stvari stoje, izgleda da već imamo prvog putnika u četvrtfinale - ekipu Mančster Sitija.

Juventus - Totenhem 2:2

Duel u Torinu opravdao je epitet jednog od derbija ove faze takmičenja, a uoči revanša u Londonu, više razloga za zadovoljstvo imaju fudbaleri Totenhema.

Početak meča bio je kao iz snova za Juventus, a posebno Gonzala Iguaina, koji je posle nepunih deset minuta igre uspeo dva puta da savlada Uga Lorisa.

Igrao se drugi minut, Pjanić je iz slobodnog udarca centrirao za Iguaina u kazneni prostor gostiju, a Argentinac volej udarcem zahvata loptu i iskosa sa desne strane uspeva da savlada Lorisa - 1:0.

Još se radost domaćih navijača nije stišala, a već u osmom minutu Ben Dejvis obara Bernadeskija na nekih 15-ak metara od gola i za sudiju nije bilo dileme - penal za Juve!

Iguain je preuzeo odgovornost i preciznim udarcem sa bele tačke još jednom savladao iskusnog golmana Totenhema - 2:0!

Golovi OVDE.

Međutim, ovaj početni šok nije previše uzdrmao goste sa Ostrva, koji su polako preuzimali kontrolu dešavanja na terenu i to im se isplatilo.

Igrao se 35. minut, kada je napad Juventusa zaustavljen na sredini terena, usledila je munjevita akcija gostiju, Dele Ali je proigrao Harija Kejna, koji u kaznenom prostoru obilazi Bufona i iskosa sa leve strane šalje loptu u nebranjenu mrežu - 2:1.

Nova uzbušenja višena su i u poslednjim sekundama prvog poluvremena, možda i ključni trenutak za ishod ovog meča. Daglas Kosta je po levoj strani munjevito probio, Orije ga obara i bio je to još jedan čist penal za Juventus.

Ponovo je Iguain šutirao, ali ništa od het-trika! Napadač Juventusa je ovoga puta gađao po sredini, ali je umesto mreže, uzdrmao prečku, poput Predraga Mijatovića sa Mundijala '98.

U 57. minutu Bernadeski je odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je Loris zakačio loptu i ona je umestro u mreži završila u korneru. A posle kornera nova prilika za Juve, ovoga puta Mandžukić šutira glavom, ali pravo u golmana gostiju.

Ali, petnaest minuta kasnije, šok za domaće navijače! Slo bodan udarac iznudili su gosti, a Eriksen je sa nekih 18 metara od gola savladao Bufona, za konačnih 2:2!

Bazel - Mančester Siti 0:4

U Bazelu je sve rešeno za dvadesetak minuta, i to ne samo kada je u pitanju večerašnji susret, nego je praktično rešeno i pitanje putnika u četvrtfinale Lige šampiona.

Beta/Walter Bieri/Keystone via AP
Aguero

Vrlo brzo se videla razlika u klasi, a Mančester Siti je na najbolji način opravdao ulogu velikog favorita.

Na vođstvo ''Građana'' čekalo se 14 minuta, kada je De Brujneodlično izveo korner, a na pravom mestu se našao Gundogan, koji udarcem glavom šalje neodbranjivu loptu u mrežu domaćih - 0:1.

De Brujne je započeo akciju i kod drugog gola u 18. minutu, nastavio ju je Sterling po levoj strani, a posle njegovog centaršuta lopta dolazi do Bernarda Silve koji iskosa sa desne strane pogađa za 0:2.

Samo pet minuta kasnije, Vaclik je i treći put morao da vadi loptu iz mreže, posle odličnog udarca Aguera sa nekih 18-20 metara - 0:3.

Kako rekosmo, već tada je sve postalo jasno, a da bude još jasnije, potrudio se Gundogan, koji početkom drugog poluvremena postiže svoj drugi gol za konačnih 0:4.