• 26. februar 2020.

• 22:54

Razočaravajuća partija italijanskog šampiona.

LŠ - Juve
Lion slavio u prvom meču osmine finala, Ronaldo i saigrači zabeležili tek jedan šut u okvir gola (1:0).

Tokom prvog dela igre Juventus je imao posed, ali na strani Liona su bile šanse.

Ekambi pogađa okvir gola Ščesnija u 21. minutu posle kornera, da bi deset minuta posle toga videli i gol u mreži Poljak.

Traženi Aouar prolazi sjajno po levoj strani i pronalazi Luku Tusara koji se sjajno snalazi i donosi vođstvo u 31. minutu. Malo kasnije Lion je tražio penal, ali Kvadrado ipak nije igrao rukom u svojih šesnaest.

Do kraja Ekambi promašuje još jednu odličnu šansu, Lion propušta priliku za 2:0.

U nastavku Juventus napada, ali bez šuta u okvir gola. Dibala je imao sjajnu priliku u 69. minutu, šut Argentinca ide pored stative. U završnici totalna ofanziva "stare dame".

Ronaldo u 84. minutu zahteva penal, sudija odmahuje rukom. Minut kasnije dobar dupli pas između Iguaina i Dibale, stariji Argentinac šutira pored gola.

U 87. minutu Dibala postiže gol, ali je "La Hoja" u velikom ofsajdu te gol neće biti priznat.

Ronaldo je imao dobru šansu u nadoknadi utakmice, šut Portugalca glavom ide pored gola.