LŠ - Junajted izdržao poluvreme, ali prejaki Parižani mogu i bez Nejmara!

• Autor: Ivan Cvetković

• 12. februar 2019.

• 22:57

Englezi pred nemogućom misijom u Parizu.

Fudbaleri Pari Sen Žermena ostvarili su pobedu u prvom meču osmine finala Lige šampiona pošto su u Mančesteru savladali ekipu Junajteda sa 2:0

"Sveci" su pripretili odmah na startu meča, sa distance je pokušao Di Marija, ali je ubrzo nakon toga uzvratio Rašford.

Orsato je imao pune ruke posla pošto je u prvih 45 minuta podelio čak pet žutih kartona.

Usledilo je zatim neverovatno drugo poluvreme fudbalera Pari Sen Žermena.

U 53. minutu, Mbape je nakon sjajne asistencije gađao gol, ali je De Hea loptu odbio u korner. Iz istog je pao i prvi gol, sjajan centaršut Di Marije ka drugoj stativi i lagana egzekucija Presnela Kimpembea koji je pobegao Matiću.

Tri minuta kasnije umalo je Alves udvostručio prednost, ali Pogba je spasao svoju ekipu.

Junajted se tada otvorio što su "Sveci" umeli da kazne u 60. minutu kada je Di Marija probio sa leve strane i asistirao Kilijanu Mbapeu koji je doneo svom timu ogromnu prednost.

Mogli su Parižani u tim trenucima do još kojeg gola, briljirao je David De Hea pošto je u dva navrata skinuo zicere Mbapeu i Bernatu.

Francuzi su utakmicu priveli kraju veoma mirno, osim pokušaja Erere nije bilo opasnosti po gol Bufona, dok je Junajted na kraju ostao i sa igračem manje pošto je u 89. minutu isključen Pogba.

Revanš na Parku prinčeva se igra 6. marta.