LŠ - Izdržao Murinjov 'bunker', odluka pada u Londonu!

• Autor: Vladimir Nestorović

• 22. april 2014.

• 22:44

Čelsi je ispunio zacrtani cilj, mreža Čeha i Švarcera je ostala netaknuta, pa će jedan od učesnika finala biti poznat tek nakon revanša na 'Stamford Bridžu'. Konačan rezultat bio je 0:0.

Iako su se ljubitelji fudbala širom planete nadali spektakularnom meču, Žoze Murinjo pobrinuo se da ipak ne bude tako. Nikad defanzivnija postavka 'Plavaca' uspela je da osujeti sve napade Atletiko Madrida i tako se vrati u London sa sačuvanom mrežom.

U Murinjovu odbranu, jasno je da on nije mogao da računa na nekoliko standardnih prvotimaca (Ivanović, Eto, Azar, Matić), pa je možda i to razlog što se odlučio za 'bunker'.

Atletiko je pokušavao i trudio se, ali nije uspeo da ozbiljnije ugrozi gol Čelsija u prvih 45 minuta. U prilog 'Jorgandžijama' išla je i povreda Petra Čeha u 16. minutu, zbog čega je na teren ušao Mark Švarcer, koji se nije proslavio prethodnog vikenda u susretu Premijer lige sa Sanderlendom. Uprkos ovom hendikepu, Čelsi je uspeo da se odbrani u prvom poluvremenu.

Inicijativa domaće ekipe nastavila se i u drugom delu igre, a zbog povrede van igre je morao i kapiten 'Plavaca' Džon Teri. Umesto njega u igru je ušao Andre Šurle, pa je Čelsi tako postao nešto ofanzivniji iz prinudnih razloga.

Atletiko je tada imao dve najbolje prilike na utakmici, ali je Gabijev slobodnjak odbranio Švarcer, a zatim je udarac Dijega Košte glavom izblokirao Geri Kejhil.

Meč je tako završen bez golova, a revanš je na programu naredne nedelje, 30. aprila na 'Stamford Bridžu'.