LŠ - Iguainov "dvokorak" ka Kardifu!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 03. maj 2017.

• 22:33

Juventus je jednom nogom u finalu Lige šampiona, danas su na gostovanju Monaku pokazali da su veoma ozbiljan tim i možda glavni pretendent za osvajanje titule.

LŠ - Iguainov
Juventus je na pragu da postane finalista ovogodišnjeg izdanja Lige šampiona, pošto je danas uspeo da savlada Monako na gostovanju rezultatom 0:2 (0:1) golovima Gonzala Iguaina.

Izgledalo je da će Monako napadati na ovoj utakmici, a da će se Juventus braniti, što je i bio slučaj na startu utakmice. Domaći su prvu zrelu šansu imali u 17. minutu utakmice, kada je nakon odličnog prodora po levoj strani lopta došla do Mbapea koji je šutirao, ali bezuspešno, Bufon je bio na visini zadatka.

Điđi Bufon je bio fantastičan u prvom poluvremenu, držao je zaključan gol, dao je veliki podstrek svom timu da nastavi sa uspešnim napadima. Pokušavali su Falkao i Mbape, ali bez uspeha.

Najuspešniji napad Juventusa se desio u 29. minutu meča.

Bio je to neverovatan napad, dva puta su igrači Juventusa igrali petom, prvo Dibala, a zatim nakon pasa Markizija i Dani Alveš koji je danas igrao na krilnoj poziciji. Lopta je stigla do Iguaina koji fantastičnim udarcem vara golmana Subašića za 0:1!

Kontrolisali su meč od tada fudbaleri Juventusa, u odbrani su izgledali sjajno, sredina terena je takođe bila na visini zadatka, a fudbaleri Monaka nisu uspeli da priđu golu do kraja poluvremena.

U nastavku odmah šansa za Radamela Falkaa, ali je uz pomoć Pjanića Bufon uspeo da zaustavi Kolumbijca.

Bufon je lagano hvatao pokušaje Monaka koji nisu bili ozbiljni, domaći su pokušavali na sve načine da stignu do gola Juventusa, ali...

Usledio je novi šok po domaćina.

Ponovo je Dani Alveš sjajno prošao po desnoj strani, uposlio je Iguaina na drugoj stativi, a Argentinac je iskusno savladao Subašića za konačnih 0:2!

Moramo priznati, Alegri je odradio fantastičan posao jer je izostavio Kvadrada, a ubacio Danija Alveša.

Mbape i Falkao su bili kontrolisani od strane odbrambenih igrača Juventusa, ali je pretio Bernardo Silva. Portugalac je imao dobar pokušaj, ali je Bonući sjajnom intervencijom uspeo da ukloni opasnost.

Probao je i Falkao, nije imao sreće, sve je bilo izvesnije da ćemo gledati još jednu utakmicu u kojoj Juventus nije primio gol. Gosti nisu pokazivali neku ambiciju da ugroze ol domaćih, imali su sjajnu zalihu pred revanš.

Mirno su i priveli meč kraju, problema nije bilo čak ni nakon pokušaja Žermana kada je odbranio Bufon, pa je Juventus u velikoj prednosti pred revanš meč polufinala.