LŠ: Igrač kola iz Liverpula!

• Autor: Nikola Miloradović

• 15. septembar 2017.

• 13:34

Ofanzivac Liverpula dobio je najviše glasova u izboru za igrača prvog kola grupne faze elitnog takmičenja.

Liverpul je na startu Lige Šampiona remizirao na "Enfildu" sa Seviljom.

Sevilja je povela već u petom minutu preko Ben Jedera, izjednačio je Firmino 15ak minuta kasnije, a do poluvremena je Mohamed Salah doneo preokret "Redsima".

Ipak, navijače na stadionu u Liverpulu je razočarao Hoakin Korea svojim golom u 72. minutu za konačnih 2:2.

Iako je nekoliko igrača postiglo i po dva gola u prvom kolu (Mesi, Ronaldo, Kavani, Stouns, Kejn) navijači su za najboljeg igrača prve nedelje izabrali novajliju Liverpula Mohameda Salaha.

On je dobio 51% glasova, na drugom mestu je bio Mesi sa 20%, treči je bio Kristijano Ronaldo sa 12% dobijenih glasova.

Pratili su ih Hames Rodrigez sa 7%, Nemjar sa 4%, Romelu Lukaku sa 3%, Hari Kejn sa 2%, kao i Tajson iz Šahtjora sa 1% dobijenih glasova.