LŠ - Ibra iz Londona gleda ka Milanu, Čelsiju propade sezona!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 09. mart 2016.

• 22:34

Zlatan Ibrahimović i ostatak ekipe PSŽ-a odlično su taktički odigrali u Londonu protiv Čelsija i uspešno su nastavili svoj put ka finalu u Milanu. Pobead ukupnim rezultatom 4:2.

Čelsi je morao da spašava sezonu u Ligi šampiona, a nakon ovog poraza mogu da proglase čitavu sezonu neuspešnom. Ekipa Gusa Hidinka je danas poražena i na svom terenu od PSŽ-a rezultatom 1:2, tako da su Parižani četvrti učesnici četvrtfinala Lige šampiona nakon ukupne pobede od 4:2.

Nije dobro počeo Čelsi ovaj meč. Prvo je Dijego Košta imao solidnu priliku da postigne gol u trećem minutu, ali je onda PSŽ preuzeo inicijativu.

Anhel Di Marija je bio nerešiva enigma za odbrambene fudbalere Čelsija, pravio im je dosta problema, bio je svuda po terenu, dok je i Zlatan Ibrahimović u samom napadu mučio štopere plavih.

Prvi gol smo videli u 16. minutu.

Zlatan Ibrahimović je dobio loptu na desnoj strani napada, poslao ju je kroz peterac i odbranu Čelsija na drugu stativu gde je stajao Rabio kome nije bilo teško da je sprovede u mrežu - 0:1.

Samo 11 minuta je trebalo Čelsiju da stigne do izjednačenja na ovom meču.

Bila je to sjajna akcija, prvo je Pedro uklizao i izborio posed, zatim je odigrao sjajni dupli pas sa Vilijanom koji upošljava Koštu, a Španac iz Brazila vara Tijaga Silvu lažnjakom i šalje loptu iza leđa golmana Trapa za 1:1.

Izgledao je Čelsi dosta bolje u tim trenucima, pomislili smo da su zaista spremni da nadoknade zaostatak od 2:1 iz prvog duela. Ipak, to se nije desilo do kraja ovog poluvremena, a ni do kraja ovog meča.

Fabregas i Košta su imali poluprilike do kraja poluvremena, a onda u drugom pad u tempu koji je mnogo više koristio Parižanima. Sve do 65. minuta nije viđena niti jedna prilika na obe strane, a onda odlična za Čelsi i to preko Vilijana. Kevin Trap je prvo Vilijanu odbranio šut, odmah nakon toga i Azaru, rastao je u junaka utakmice ovim odbranama, dobio je dosta i na samopouzdanju.

Jedan od ključnih detalja desio se u 60. minutu kada je Dijego Košta morao da napusti teren zbog povrede.

kurtoa ibrahimovic

Samo dva minuta nakon prilika za Čelsi, šok za ceo "Stamford bridž".

Anhel Di Marija pronalazi Zlatana Ibrahimovića u petercu "Plavaca", a Šveđanin balkanskog porekla nije imao težak zadatak da dokusuri Čelsi kome je nakon ovog gola bilo potrebno da postigne čak tri.

Meč je ušao u mirniju fazu, kao da su se igrači Čelsija i pomirili sa ispadanjem iz Lige šampiona ove sezone već u osmini finala i to od istog rivala koji ih je izbacio prošle godine.

Golove pogledajte OVDE.

Nemanja Matić danas nije igrao, presedeo je meč na klupi, dok je Branislav Ivanović predvodio odbranu Čelsija svih 90 minuta i to kao kapiten.

Dakle, u četvrtfinalu do sada imamo četiri ekipe, a to su Real Madrid, Volfsburg, Benfika i PSŽ.