LŠ - Ibra i drugari rutinski do četvrtfinala!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 12. mart 2014.

• 22:35

Ekipa iz Pariza je bez nekih većih problema prošla među osam najboljih na starom kontinentu pošto je u revanš meču osmine finala Lige šampiona savladala ekipu Bajera iz Leverkuzena sa 2:1.

Mnogi pre ovog meča nisu davali nikakve šanse ekipi Bajera iz Leverkuzena, naročito zbog činjenice da su prvi meč izgubili rezultatom 4:0 i to na svom terenu. Trebalo je pokušati nemoguće, savladati ekipu PSŽ-a koja od nemačkih klubova nije gubila na svom terenu u poslednjih pet susreta, i to sa minimum četiri gola prednosti. Nekome zvuči nemoguće, ali kada kažete da su u pitanju Nemci, onda znate da nema šale.

Tako su to shvatili i fudbaleri PSŽ-a i njihov trener Loran Blan i nisu sebi dozvolili opuštanje, iako se to moglo nazirati nakon prvih nekoliko minuta.

Da nisu došli samo da odigraju utakmicu potvrdili su već u trećem minutu fudbaleri Leverkuzena, Rolfs i Kan su razmenili pasove, ovaj drugi je šutirao, a Sirigu je već tada nagovestio da će imati 'svoje veče'.

Pritiskali su fudbaleri Leverkuzena 'Svece', a već u 6. minutu nva opasnost.

Sjajno je tekla akcija Leverkuzena, Rolfs je bio glavni organizator, lopta je stigla do desne strane napada, tačnije do desnog beka, Donatija, koji idealnim centaršutom pronalazi Sidnija Sama za 1:0 za goste!

Još jednu polušansu imali su fudbaleri Bajera pre nego što su se 'otreznili' Parižani.

Dobru priliku propustio je Zlatan Ibrahimović, lopta je nakon pasa Lavecija došla do njega, a on je šutirao u protivničkog golmana koji je loptu odbio u korner. Ipak, to nije bio kraj opasnostima pred golom.

France Soccer Champions League

Usledio je idealan centaršut Kabajea iz kornera, lopta je legla na glavu Markinjošu koji je između par fudbalera sa nekih 10-ak metara jako tukao ka golu – i pogodio, bilo je 1:1 i verovatno kraj svim nadanjima Leverkuzena.

Ibrahimović je u 18. minutu ponovo propustio veliku priliku. Dobio je loptu na nekih 20 metara, okrenuo se ka golu, jako šutirao, a prečka je 'zazvonila' na golu golmana Lena.

Jedino vredno pomena do kraja poluvremena bio je 28. minut kada je Žale dobio žuti karton zbog starta u šesnaestercu, sudijia nije imao dileme u tom trenutku, pokazao je na belu tačku. Ipak, nesiguran je bio kapiten gostiju, Rolfs je šutirao loše, Sirigu je odbranio penal.

Drugo poluvreme je počelo onako kako su očekivali fudbaleri PSŽ-a, bez nekih prevelikih uzbuđenja.

Igrao se 54. minut kada je Dinje sjajno probio po levoj strani, uputio povratnu loptu u šesnaesterac gostiju, a tamo se našao Ezegel Laveci. Siguran je bio, uputio je loptu u donji desni ugao golmana Lena, ovaj se nije pomerio, bilo je 2:1 za bolji tim u ovom dvomeču.

Izgledalo je od tada da ekipa Leverkuzena želi što pre da se vrati kući, ukupan rezultat je u tom trenutku bio 6:1 za PSŽ. Posebno je to izgledalo tako nakon drugog žutog kartona za Kana, nakon simuliranja na nekih 60 metara od protivničkog gola.

Do kraja meča najvrednije pomena bio je izlazak Ibrahimovića sa terena u 72. minutu meča. Navijači na Parku Prinčeva su mogli da počnu da slave, PSŽ se zasluženo i rutinski našao među 8 najboljih timova Evrope.