LŠ - Het-trik Van Persija za spas Mojesa!

• Autor: Janko Glavonjić

• 19. mart 2014.

• 22:42

Mančester Junajted uspeo da je dostigne 0:2 iz prvog meča. Van Persi je bio junak, postigao sva tri gola, i omogućio svojoj ekipi da uđe među 8 najboljih u Ligi šampiona, a možda i spasi klupu Dejvidu Mojesu.

Mančester Junajted je očekivano napao od prvog minuta. Videla se nesigurnost u igri domaćih, kao i u prethodnim mečevima, a Olimpijakos je čekao svoju šansu iz kontre.

U sedmom minutu u jednom sudaru Valensije i Kempbela, igrač Junajteda je gore prošao - levo oko mu se potpuno zatvorilo, tako da je izgledao kao bokser teške kategorije.

Prvu šansu je ipak propustio Olimpijakos preko Perez. Posle kornera Junajteda gosti su uspešno izveli kontru, prošao je Kempbel po desnoj strani, poslao loptu ka Perezu, koja mu je išla malo iza leđa, pa je njegov pokušaj završio visoko preko gola.

Posle 3 minuta došao je odgovor domaćih. Gigs je poslao sjajan centaršut sa preko 40 metara udaljenosti od gola Olimpijakosa, Runi je bio najbolji u skoku, ali je njegov udarac pogodio stativu.

U 23. minutu dosuđen je penal za Junajted. Ponovo je Gigs poslao neverovatnu loptu kao Van Persiju, on je primio na grudi, a sa leđa ga je gurnuo Holebas. U prvom momentu se činilo da je napadač Junajteda previše lako pao, ali posle usporenog snimka, iako je svakako Holanđanin pametno iskoristio situaciju, vidi se koliko je taj start igrača Olimpijakosa bio neoprezan i nerezonski.

Van Persi je preuzeo odgovornost, Himenez je krenuo u pravu stranu, ali je šut ipak bio dovoljno dobar da ga savlada.

U 40. minutu Olimpijakos je imao najbolju šansu u prvom poluvremenu. De Hea je sjajno odbranio dva uzastopna udarca, prvo Fusterov glavom, a zatim i Domingezov, dok je bio na zemlji, sjajno je odbranio nogom.

U nadoknadi vremena prvog poluvremena, stigla je kazna. Gigs je ponovo poslao neverovatno preciznu loptu ka Runiju na desnom krilu, koji je centrirao Van Persiju po zemlji. Holanđanin je utrčavao i iz prve zakucao loptu u mrežu sa nekoliko metara udaljenosti. Treba odati priznanje za lepu akciju igračima Junajteda, pogotovo Gigsu, koji je u prvom poluvremenu iako ubedljivo najstariji fudbaler na terenu, možda bio i najbolji, ističe se i loša reakcija defanzivaca Olimpijakosa kod ovog gola. Holebasu je lopta prošla kroz noge prilikom centaršuta Gigsa, dok je Marćano bio očajno postavljen, pa je Van Persi praktično neometan šutirao i postigao gol.

U 52. minutu Van Persi je došao do het-trika, svog prvog u dresu Junajteda u Ligi šampiona. Postigao je gol iz slobodnog udarca, posle sumnjivog faula nad Velbekom.

Van Persijev šut prošao je vrlo blizu golmana gostiju, išao u njegov ugao, i u prvi mah se činilo da je ovaj pogodak potpuno ide na njegovu dušu, ali se posle gledanja usporenog snimka video sjajan posao koji su odradili igrači Junajteda u živom zidu, uspeli su potpuno da zaklone pogled golmanu gostiju, koji nije stigao ni da se pomeri.

Nakon trećeg gola, Olimpijakos je napadao, imao nekoliko poluprilika pred golom Junajteda, ali ipak nije uspeo da stvori veći pritisak. Junajted je sačuvao rezultat koji ga je odveo u četvrtfinale, a ovim rezultatom možda je sačuvao i klupu menadžeru Mojesu.