LŠ, grupe F i H - Ronaldovo radovanje koje mu je došlo glave, strašan meč u Lionu!

Grupa H

Valensija-Jang Bojs 3:1
Juventus-Mančester junajted 1:2

Prvi golovi koje je primio Juventus u Ligi šampiona koji je najmanje želela ekipa Valensije.

Juventus je dočekao Mančester junajted, vodili su tokom drugog poluvremena sve do finiša meča kada su Huan Mata i Pol Pogba doneli veliku pobedu gostima.

Juventus je bio bolji rival danas, stvarali su šanse, ali u prvom poluvremenu nisu bili precizni Kvadrado i Kedira, dok u drugom Dibala nije uspeo da loptu smesti u gol, već je ona završila na prečki.

Onda je usledio taj 65. minut kada je Leonardo Bonući poslao dubinsku loptu, tamo je bio Kristijano Ronaldo koji pogađa na sjajan način, usledilo je radovanje koje nismo očekivali.

Očekivali su svi pobedu Juventusa, ali se nije dao Mančester junajted koji preko Huana Mate uspeva da stigne do gola u finišu meča, u 87. minutu. Mata je iskoristio slobodan udarac, još jednom je dokazao da je majstor.

Samo 4 minuta kasnije Aleks Sandro autogolom donosi tri boda Mančester junajtedu.

Grupa F

Mančester siti-Šahtjor 6:0
Lion-Hofenhajm 2:2

U okviru grupe F Mančester siti je praktično u drugom krugu pošto su danas uspeli da savladaju Šahtjor sa ubedljivih 5:0.

U prvom poluvremenu su golove postigli David Silva i Gabrijel Žezus koji je iskoristio penal za koji moramo reći da je bio smešan i da će se prepričavati u narednom periodu jer je Sterling sapleo samog sebe. Upravo je Sterling nastavio dominaciju Mančester sitija, nastavili su Gabrijel Žezus u 72. i Rijad Marez u 84. minutu.

Tačku stavlja Gabrijel Žezus, Mančester siti je naneo težak poraz Šahtjoru.

U drugom duelu, Hofenhajm je pokušao da iznenadi Lion, i na kraju su uspeli da sustignu 2 gola razlike. Bili su gosti bolji u prvih par minuta, a onda je Lion preuzeo stvar u svoje ruke i preko Fekira i Ndombelea stigao do prednosti od 2:0 pred odlazak na odmor.

Ipak, Kramarić ponovo pogađa protiv Liona, smanjuje na 2:1 i daje veliku nadu gostima da mogu do boda koji bi im mnogo značio u nastavku.

Bod Lionu donosi Kadarabek u drugom minutu nadoknade.