LŠ (GRUPE F i H) - Junajtedova rapsodija u finišu, krenulo i Dortmundu, Lacio remizirao

Grupa F
Briž - Lacio 1:1
Dortmund - Zenit 2:0

Tabela: Lacio 4, Briž 4, Dortmund 3, Zenit 0.

U Grupi F strelci baš i nisu bili raspoloženi večeras, ali nije bilo većih iznenađenja. Dortmund je na svom terenu savladao ekipu ruskog šampiona Zenita sa 2:0, a mnogo toga je rešeno golom iz jedanaesterca koji je u 67. minutu realizovao Džejdon Sančo. Prethodno je Torgan Azar oboren u kaznenom prostoru gostiju, očigledan prekršaj i potpuno opravdano dosuđen penal.

Da pobeda 'Milionera'' bude ubedljivija, potrudio se Erling Haland u nadoknadi vremena za konačnih 2:0.

Dortmund je tako stigao do prve pobede u grupi, posle startnog poraza od Lacija u Rimu.

Za to vreme, Lacio je remizirao u Belgiji sa domaćim Brižom - 1:1, ali je ostao na vodećoj poziciji na tabeli. Korea je na asistenciju Marušića doveo Lacio u vođstvo u 14. minutu, a domaći su izjednačili iz jedanaesterca u 42. minutu golom Vanakena. Srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić je svih 90 minuta odigrao u gostujućem timu.
-
Baner

Grupa H
Mančester junajted - RB Lajpcig 5:0

Tabela: Mančester junajted 6, PSŽ 3, RB Lajpcig 3, Bašakšehir 0.

U Grupi H, pobede favorita. Prvo je PSŽ osvojio prve bodove na gostovanju Bašakšehiru u Istanbulu, a večeras je Mančester junajted deklasirao ekipu RB Lajpciga rezultatom 5:0.

Solskjerov tim, za koji je od prvog minuta zaigrao i Nemanja Matić, poveo je u 21. minutu golom Mejsona Grinvuda, na dodavanje Pola Pogbe. Grinvud je bio na ivici ofsajda, njegov ''beg'' odbrani Lajpciga je analiziran u VAR sobi, ali na kraju je presuđeno da je gol regularan - 1:0.

Lajpcig je mogao do izjednačenja u 65. minutu, kada je Konate šutirao sa pet-šest metara, ali usledila je fantastična reakcija De Hee koji je loptu izbio u korner.

I kada se činilo da se Lajpcig polako budi, finiš je doneo Mančesterovu kanonadu u režiji sjajnog Markusa Rašforda, koji je u 63. minutu zamenio Grinvuda.

Igrao se 76. minut, kada je Rašford sa centra igrališta pobegao odbrani gostiju i zatresao mrežu, ali je pomoćni arbitar podigao zastavicu, signalizirajući ofsajd. Kao i kod prvog gola, ponovo je konsultovana VAR soba i ponovo isti epilog - i ovaj gol je regularan i Mančester je poveo sa 2:0.

Od tog trenutka gosti kao da su se potpuno predali, pa je Rašford na asistenciju Freda dva minuta kasnije povisio na 3:0.