LŠ, grupe E i F - Napoli srušio prvaka Evrope, Ter Štegen sačuvao Barsu, OSAM golova u Salcburgu!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 17. septembar 2019.

• 22:55

Interesantno u Napulju, čudesni Ter Štegen u Dortmundu, osam golova u Salcburgu.

Grupa E

Salcburg - Genk 6:2
Napoli - Liverpul 2:0

U Napulju veoma zanimljivo, na kraju pobeda domaćina iz penala. Počelo je golom Lozana koji je poništen zbog ofsajda, a u 21. minutu Sadio Mane je propustio šansu kada mu je Mere odbranio udarac.

Do kraja poluvremena šansu je imao i Firmino kada je šutirao pored gola nakon centaršuta Milnera. Adrian je imao sjajnu odbranu na startu drugog poluvremena kada je odbranio udarac Ruiju, a na drugoj strani Salah je mogao da postigne pogodak ali nije imao sreće.

Ipak, domaći stižu do gola preko Drisa Mertensa koji je iskoristio penal u 81. minutu utakmice. Malo je falilo da Alison odbrani ovaj udarac. Prethodno je faul dosuđen nakon kontakta Robertsona i Kaljehona.

Sve je bilo rešeno u drugom minutu nadoknade kada je Ljorente iskoristio katastrofalnu grešku Liverpula za konačnih 2:0.

U drugom meču Salcburg je dočekao Genk u svojoj prvoj utakmici u Ligi šampiona ikada, i uspeli su da slave rezultatom 6:2. Fantastičan je bio mladi Haland, dečak rođen 2000. godine iz Norveške.

Upravo je on postigao prva dva gola na meču, u 2. i 34. minutu, a u 36. minutu već je bilo 3:0 golom Hi-Čana. Lukumi je smanjio na 3:1, ali su domaći do kraja poluvremena postigli još dva gola.

Prvi preko Halanda koji je tako stigao do svog het-trika, a drugi preko Šobošlaija.

U nastavku Samata daje gol za goste, a Ulmer za domaće u 66. minutu za konačnih 6:2.

Grupa G

Dortmund - Barselona 0:0
Inter - Slavija 1:1

Borusija iz Dortmunda je danas na svom terenu dočekala jednog od favorita za osvajanje Lige šampiona, i malo je falilo da dođu do pobede.

Nemci su bili bolji tim, u prvom poluvremenu su imali dve šanse, u drugom čak i penal, potom i prečku, ali ništa nisu iskoristili.

Prvo su pretili preko Rojsa kada mu je Ter Štegen odbranio šut, a potom je i Humels pucao glavom preko gola. Na drugoj strani beležimo udarac Suareza kada je Burki odbranio, a onda penal u 55. minutu za Barsu nakon starta Semeda.

Rojs je uzeo loptu u ruke, namestio je i - Ter Štegen je ponovo pobednik. Do kraja utakmice prečka Branta, a Rojs maši još jednu situaciju koja je izgledna, Ter Štegen je ponovo odbranio.